JKH GKS lepszy od Węgrów

Bez porażki zakończyli rozgrywki fazy grupowej Pucharu Wyszehradzkiego hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (03.09.) w ostatnim meczu pokonali na własnym lodowisku mistrza Węgier Ferencvaros Budapeszt 4:3.

Mecz toczył się pod dyktando jastrzębian, którzy po dwóch kwartach wygrywali 3:0, do bramki gości trafiali: Kamil Wróbel, Patryk Matusik i Henrich Jabornik. W ostatniej tercji goście zmniejszyli rozmiary porażki a gola dla JKH GKS-u zdobył jeszcze Grzegorz Radzieńciak. Jastrzębianie awansowali do dalszej fazy rozgrywek bez porażki, wygrywając trzy spotkania. W fazie play-off ich rywalem będzie kolejny zespół ze stolicy Węgier, Ujpest.

3 września 2019, Jastrzębie-Zdrój, 19:00
JKH GKS Jastrzębie – Ferencvaros Budapeszt 4:3 (1:0, 2:0, 1:3)
1:0 Wróbel (Wałęga, Iossafov) 18:34 5/4
2:0 Matusik (Radzieńciak, Kulas) 23:24
3:0 Jabornik (Iossafov, Ł. Nalewajka) 33:42 5/3
3:1 Fitzgerald (Hegyi, Rantanen) 47:50
4:1 Radzieńciak (Wałęga, Paś) 49:15
4:2 G. Nagy (Kulmala, Karmeniemi) 51:25
4:3 G. Nagy (Hajos, Kulmala) 59:34

JKH GKS Jastrzębie: Marek – Jass, Górny, Wałęga, Kasperlik, Urbanowicz – Kostek, Jabornik, Iossafov, Rohtla, Wróbel – Michałowski, Radzieńciak, Jarosz, Ł. Nalewajka, Paś – Gimiński, Matusik, R. Nalewajka, Pelaczyk, Kulas