JKH GKS nie zagra w finale. Hokeiści przegrali mecz z Re-Plast Unią Oświęcim

W walce o finał jastrzębianie zmierzyli się wczoraj po raz szósty z Unią i przegrali 1:4. Zespół mistrza Polski zagrał osłabiony brakiem dwóch podstawowych zawodników, obrońcy Kamila Górnego i napastnika Romana Raca, ten drugi strzelał decydujące gole w dwóch ostatnich meczach.

W pierwszej tercji wczorajszego spotkania goście trafili dwukrotnie, na co JKH GKS odpowiedział golem Arkadiusza Kostka. W drugiej Unia zdobyła jeszcze jedną bramkę wykorzystując grę w przewadze, a dążący do wyrównania gospodarze byli nieskuteczni. Wynik ustalił na 9 minut przed końcem meczu Maksim Rogow. Ze zwycięstwa i awansu cieszył się zespół z Oświęcimia, który wygrał półfinałową rywalizację 4:2. Hokeistom JKH GKS-u pozostaje walka o brązowe medale.

Dziś (30.03) dowiedzą się kto będzie ich rywalem. Decydujące 7. starcie w drugiej półfinałowej parze stoczą GKS Tychy i GKS Katowice.

JKH GKS Jastrzębie – Re-Plast Unia Oświęcim 1:4 (1:2, 0:1, 0:1)

0:1 Wasilij Strielcow – Maksim Rogow (13:10, 5/4),
0:2 Teddy Da Costa – Nikołaj Stasienko, Victor Rollin Carlsson (17:19),
1:2 Arkadiusz Kostek – Siarhiej Bahalejsza, Egils Kalns (18:37),
1:3 Victor Rollin Carlsson – Daniił Apalkow, Teddy Da Costa (22:37, 5/4),
1:4 Maksim Rogow – Aleksandr Strielcow (50:12).

Minuty karne: 8-6 Strzały: 23-27.
Stan rywalizacji (do czterech zwycięstw) 4:2 dla Re-Plast Unii Oświęcim.
Awans do finału: Re-Plast Unia Oświęcim

JKH: P. Nechvátal – A. Kostek, S. Bahalejsza (2); M. Kasperlík, D. Paś, E. Kalns – Ē. Ševčenko, M. Bryk; A. Ševčenko, V. Pavlovs, F. Razgals – M. Horzelski, P. Jelszański; R. Nalewajka, Ł. Nalewajka (2), G. Bondaruk – J. Gimiński, J. Kamienieu; P. Pelaczyk, D. Jarosz (2), M. Jass (2).
Trener: Róbert Kaláber

Unia: C. Saunders – N. Stasienko, J. Orłow; A. Themár, V. Rollin Carlsson (2), T. Da Costa – P. Bezuška, M. Rogow (4); A. Strielcow, W. Strielcow, K. Dziubiński – R. Glenn, K. Paszek; A. Prusak, Ł. Krzemień, A. Trandin – M. Noworyta, P. Noworyta; D. Oriechin, D. Apalkow, S. Kowalówka.