JKH GKS – od zwycięstwa do zwycięstwa!

Rewelacyjną serię zwycięstw notują hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Wygrali już 12 kolejnych spotkań. W miniony piątek (04.12.) najpierw pokonali na wyjeździe 3:0 Unię Oświęcim, a wczoraj (06.12.) na Jastorze wygrali 6:2 z Ciarko Sanok. Mecz zaczęli jednak źle, po pierwszej tercji przegrywali 1:2, jednak w drugiej trafili do bramki gości aż 5 razy i to dało im zwycięstwo.

Cieszyli się z niego Radosław Sawicki i Kamil Wałęga:

W pierwszej tercji Sanok postawił wysoko poprzeczkę, było nam ciężko, nie mogliśmy się przebić przez ich obronę, mimo że oddawaliśmy więcej strzałów. Następnie w drugiej wynik się trochę otworzył, nam grało się znacznie łatwiej. Ważne były te bramki na początku drugiej tercji. Najważniejsze jest to, że wygrywamy i jesteśmy na pozycji lidera.

Bardzo mnie cieszy, że udaje nam się wygrywać, chcemy cały czas iść do przodu. Na razie wszystko nam się udaje, żeby wygrywać jak najwięcej meczy, to buduje atmosferę w drużynie. Jak się wygrywać to łatwiej się gra, chcemy wygrywać cały czas.

Radosław Sawicki

Wygraliśmy dzisiaj, ale idealnie nie było

– mówił po meczu z Ciarko drugi trener JKH GKS-u, Rafał Bernacki:

Szczerze mówiąc z 60 minut graliśmy tylko 20, to druga tercja. O pierwszej tercji lepiej zapomnieć, bo graliśmy bardzo fatalnie, myśleliśmy chyba, że Sanok będzie chyba sam sobie strzelał gole, także po pierwszej tercji przegrywaliśmy 1:2. Druga tercja, krótki wstrząs w szatni przyniósł efekt, także mówię, praktycznie zagraliśmy tylko 20 minut z 60. (..) Powiedzieliśmy sobie po 2 tercji przy wyniku 6:2, że panowie dalej gramy, dalej strzelamy bramki, żeby cieszyć się tym hokejem. Tymczasem 3 tercja to 0:0.

JKH GKS jest liderem w tabeli Polskiej Hokej Ligi. W najbliższy piątek (11.12.) na Jastor przyjeżdża GKS Katowice.