Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

JKH GKS po prezentacji

Facebook Twitter

Dziś (3.09.) zagrają w Pucharze Wyszehradzkim a weekend zaprezentowali się swoim kibicom. Mowa o hokeistach JKH GKS-u Jastrzębie. Drużynę, która będzie walczyła w nadchodzącym sezonie Polskiej Hokej Lidze, kibice mogli zobaczyć podczas oficjalnej prezentacji w Galerii Zdrój.

fot. Magdalena Kowalik/ www.facebook.com/jkhgks

Po ubiegłym sezonie, w którym drużyna szybko odpadła z rywalizacji play- off nastąpiło w niej wiele zmian.

Na co stać będzie nowy JKH GKS? Mówi prezes klubu, Kazimierz Szynal:

Jak co roku gramy o najwyższe cele, myślę, że zdobędziemy Super Puchar, zdobędziemy Puchar Polski i zagramy o medale. Dużo zmian, ostatni sezon był sezonem sukcesów, zdobyliśmy puchar, w play-offie odpadliśmy, ale to jest sport, myślę, że teraz drużyna jest mocniejsza niż rok temu. Doszli zawodnicy z Finlandii, to jest dwóch zawodników, doszedł dobry Słowak, dobry Czech, Łotysz z Rygi. To jest ekipa, która powinna grać na odpowiednim, wysokim poziomie.

Do drużyny powrócili po kilku latach także doświadczeni polscy gracze: Maciej Urbanowicz i Kamil Górny. Ostoją w bramce ma być ponownie Słowak z polskim paszportem Ondrej Raszka, który był zadowolony ze spotkani z kibicami:

Bardzo fajnie było, cieszę się, że mogliśmy tu przyjść i zaprezentować się kibicom. Bardzo dużo ludzi przyszło, tak jak rok temu, mam nadzieję, że im się podobało, bo nam się podobało. Myślę, że mamy mocniejszy skład niż mieliśmy, tworzymy powoli dobrą drużynę, wyniki jak na razie wyglądają bardzo dobrze; tylko to przetransferować do ligi żeby to się trzymało tak jak teraz. Oczywiście styl gry zawsze można poprawić, dalej jest nad czym pracować, iść do góry i robić tak, żeby w lidze było jak najlepiej. 

Zespół JKH GKS-u ciężko pracuje i wygrywa sparing za sparingiem. Przygotowania prowadzą nas do celu– mówią bracia Radosław i Łukasz Nalewajkowie:

Są ciężkie jak co roku, ale wyniki sparingów pokazują, że przynosi to efekt i myślę, że będziemy dobrze przygotowani do tego sezonu. To nie jest żadną regułą, bo można wygrywać wszystkie sparingi, wejść w ligę i przegrać, a można przegrać wszystkie sparingi a w lidze wygrywać. Dla nas to nie jest ważne, wychodzimy na każdy mecz żeby wygrać, a wiadomo, że zwycięstwa budują atmosferę i lepiej wejść w sezon po serii wygranych, z lepszym, pozytywnym nastawieniem niż po serii porażek. 

Założenia i cele na ten sezon są jasne – dodają hokejowi bracia. Posłuchaj:

Dziś (3.09.) JKH GKS zmierzy się ostatnim meczu grupowym Pucharu Wyszehradzkiego z mistrzem Węgier Ferencvárosi TC. Przypomnijmy, że w miniony piątek (30.09.) w tych samych rozgrywkach jastrzębianie pokonali 5:3 wicemistrza Słowacji HK Nitra.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 27 lutego 2020