JKH GKS Jastrzębie: Porażka z wiceliderem, a wygrana z liderem

W piątek (28.01.) hokeiści JKH GKS Jastrzębi przegrali w wiceliderem, a wczoraj (30.01.) pokonali lidera. Trudne mecze za hokeistami JKH GKS-u Jastrzębie. Najpierw w wyjazdowym meczu zmierzyli się z drugim w tabeli zespołem Re-Plast Unią Oświęcim, spotkanie przegrali 1:2, a jedyną bramkę strzelił dla drużyny Vitalijs Pavlovs.

Wynik mógł być inny, jednak jastrzębianie byli w spotkaniu nieskuteczni. Skuteczność poprawili wczoraj (30.01.), kiedy to na własnym lodzie pokonali GKS Katowice 5:3. JKH GKS zagrał bardzo dobrze dwie pierwsze tercje, prowadził 4:1, w trzeciej podwyższył jeszcze prowadzenie, ale goście strzelili dwa gole i końcówka była nerwowa. Ostatecznie jastrzębianie nie oddali zwycięstwa i dopisali do swojego konta trzy punkty. Mówi obrońca JKH GKS-u:

Kamil Górny: Cieszymy się, że ten mecz potoczył się po naszej myśli. Pierwsze dwie tercje mieliśmy bardzo dobre. W trzeciej tercji troszeczkę nonszalancji się wkradło w nasze głowy i niestety straciliśmy dwie bramki, co nie powinno się zdarzyć z takim zespołem. Całe szczęście punkty zostały na Jastorze, bardzo podbuduje nas zwycięstwo z liderem, po ostatnim meczu w Oświęcimiu, którego nie udało się wygrać.

Zdobyliśmy ważne 3 punkty

– cieszył się po meczu zdobywca jednej z bramek:

Dominik Paś: W Oświęcimiu straciliśmy trzy punkty. Nie był to za dobry mecz w naszym wykonaniu. Wiedzieliśmy, że dzisiaj musimy podejść z jeszcze większym nastawieniem, że jest tak samo dobry przeciwnik, nawet lepszy. No i udało nam się wygrać, zasłużyliśmy na to zwycięstwo! (…)

Swojego gola w spotkaniu strzelił także obrońca JKH GKS-u:

Yauheni Kameneu: Bardzo się cieszymy z tych trzech punktów, to bardzo ważne punkty dla nas. Uważam, że dwie tercje zagraliśmy rewelacyjnie, jedne z najlepszych w tym sezonie. Potem troszkę rozluźniliśmy się, ale ważne, że wygraliśmy ten mecz. (…) Teraz każdy punkt jest bardzo cenny.

To ważne, że wygraliśmy, ale musimy kontrolować do końca takie mecze. Walka o jak najwyższe miejsce przed play-offami będzie bardzo trudna – dodaje trener zespołu z Jastrzębia:

Robert Kalaber: Z takiego meczu są wnioski, że musimy się trzymać planu gry. Chłopaki zagrali dobrze, ładne bramki strzelali. Bardzo ważne punkty z liderem. Sytuacja jest taka, że nie wiadomo kto będzie na którym miejscu, do samej końcówki będzie w tabeli ciasno.

JKH GKS jest na czwartym miejscu w tabeli Polskiej Hokej Ligi, do trzeciej Cracovii traci punkt, ale ma jedno spotkanie rozegrane mniej. W piątek (04.02.) jastrzębianie zagrają na wyjeździe z GKS-em Tychy.

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 2:1 (0:0, 2:1, 0:0)

1:0 Paszek (A. Strielcow, Da Costa) 30:06
1:1 Pavlovs (Razgals, A. Sevcenko) 33:18
2:1 Wanat (Dziubiński, M. Noworyta) 35:03

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Górny, Bryk, Kasperlik, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Horzelski, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Kostek, Bahaleisha, Urbanowicz, Paś, Bondaruk – Gimiński, Kamienieu, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 21 – 33 Kary: 2 min – 6 min

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 5:3 (2:0, 2:1, 1:2)

1:0 A. Sevcenko (E. Sevcenko) 00:37