Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS powalczy dzisiaj o Puchar Polski

Facebook Twitter

Puchar Polski - o to trofeum walczyć dziś (05.02.) będą hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Na lodowisku w Janowie zmierzą się z Unią Oświęcim.

www.jkh.pl

Skład finału jest identyczny jak w minionym sezonie. Wtedy na Stadionie Zimowym w Tychach jastrzębianie wygrali z Unią 2:0 i zdobyli puchar po raz trzeci w historii klubu. Po trofeum sięgnęli także rok wcześniej, gdy na tym samym lodzie pokonali Podhale Nowy Targ 4:0. A pierwszy raz wznosili puchar w górę w 2012 roku w Sanoku, gdzie wygrali z miejscową drużyną 4:2.

Faktem jest, że gdy JKH GKS awansował do finału, jeszcze nigdy go nie przegrał. W tym sezonie ligowym jastrzębianie prezentują bardzo dobrą formę, na razie są liderem Polskiej Hokej Ligi, a zespół z Oświęcimia jest na piątym miejscu. Jednak w meczach obu drużyn mamy remis, każdy z zespołów wygrywał po dwa spotkania. W tym ostatnim na Jastorze 4:0 zwyciężyli jastrzębianie i to oni mają psychologiczną przewagę nad rywalem.

Czy ją wykorzystają? Czy wzniosą puchar w górę po raz czwarty? Przekonamy się o tym w nocy. Początek meczu zaplanowano na godzinę 20.15.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 maja 2021