Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS: Trzech obcokrajowców w zespole

Facebook Twitter

Są pierwsze ruchy kadrowe w JKH GKS Jastrzębie. Przypomnijmy, w minionym sezonie hokeiści z Jastrzębia zajęli 5. miejsce w Polskiej Hokej Lidze - to było znacznie poniżej oczekiwań. Dlatego zarząd klubu postanowił rozstać się z wszystkimi obcokrajowcami.

jkh gks
Fot. jkh.pl

Zmiany personalne w JKH GKS

Okazuje się jednak, że trzech z nich zagra ponownie w Jastrzębiu. Klub informuje, że podpisał kontrakty na nadchodzący sezon z dwoma Finami i Łotyszem. JKH GKS-ie ponownie reprezentować będą Tuukka Rajamaeki, Olli-Petteri Viinikainen oraz Raivo Freidenfelds (frajdenfelds). Cała trójka wraz z kolegami z drużyny ma walczyć ponownie o jak najwyższe cele. Przypomnijmy, że ważne kontrakty z zespołem ma kilku polskich zawodników między innymi: Maciej Urbanowicz, Kamil Górny czy Arkadiusz Kostek. Kto do nich dołączy. Wkrótce poznamy kolejnych zawodników.

fot. jkh.pl

Olli-Petteri Viinikainen to 24-letni obrońca rodem z Jyvaskylae, dla którego JKH GKS Jastrzębie jest pierwszym zagranicznym klubem. Zawodnik trafił na Jastor przed minionym sezonem i zyskał zaufanie trenera Roberta Kalabera jako solidny defensor. W sumie rozegrał 44 mecze, notując bardzo przyzwoity bilans plus-minus.

Raivo Freidenfelds to 23-letni napastnik pochodzący spod Lipawy. Blondwłosy gracz dołączył do JKH GKS po występach w austriackim Kitzbuehel, rozgrywając 46 spotkań i zdobywając w nich osiem goli oraz dorzucając trzynaście asyst. Łotysz dał się poznać jako zawodnik, który potrafi w ważnym momencie wziąć na siebie ciężar gry.

Tuukka Rajamaeki to najbardziej doświadczony gracz z wyżej wymienionej trójki. Pochodzący z Lahti 31-latek rozpoczął miniony sezon we francuskim Amiens, ale w trzeciej rundzie fazy zasadniczej wzmocnił nasz klub. Znający PHL z gry w GKS Katowice Rajamaeki szybko zyskał uznanie w oczach trenera Kalabera, ostatecznie notując 22 mecze w jastrzębskich barwach, na które przypadło szesnaście punktów za siedem goli i dziewięć asyst.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 30 maja 2023