JKH GKS w finale Pucharu Polski. Wygrali z Energą Toruń 3:0

Trzeci rok z rzędu hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie zagrają w finale Pucharu Polski. Wczoraj jastrzębianie zmierzyli się w meczu półfinałowym z Energą Toruń. Spotkanie wygrali 3:0 po golach Martina Kasperlika, Eriksa Sevcenko i Kamila Wałęgi. Dwie pierwsze bramki padły na początku drugiej tercji, trzecia w ostatniej odsłonie meczu.

Z wygranej cieszył się obrońca zespołu z Jastrzębia, Mateusz Bryk:

(..) Albo się jest dalej albo się odpada, więc na dobrą sprawę musieliśmy być cały czas 60 minut skoncentrowani, mimo że gdzieś tam przydarzały się małe wpadki. Myślę, że śmiało możemy popatrzeć na wynik z podniesioną głową na bardzo dobry wynik z naszej strony. Myślę, że możemy się cieszyć, że jesteśmy w finale i czekać na następnego rywala.

Z decydującego gola cieszył się jego zdobywca, Kamil Wałęga:

Trochę szczęścia przy nim było, ale już na 3:0 strzeliliśmy i trochę się uspokoiliśmy. Byliśmy lepsi, lepiej wykonywaliśmy zadania i strzeliliśmy 3 bramki a oni żadnej. Duża zasługa całej drużyny, staramy się od początku całego sezonu wygrywać mecze, żeby móc przystąpić do tej fazy. Udało się nam, zrobiliśmy pierwszy krok, teraz czekamy na finał, chcemy znowu wygrać.

Półfinałowe spotkane nie było łatwe ale wygraliśmy

– mówił po meczu dyrektor sportowy klubu, Leszek Laszkiewicz:

Przed meczem powiedzieliśmy chłopakom, że spodziewamy się ciężkiego meczu i tak faktycznie było. Toruń postawił nam bardzo wysokie warunki ale na szczęście my daliśmy te pierwsze bramki, szczególnie na druga tercja, ten początek zaważył na tym, że wygraliśmy te spotkania. Chłopacy zrobili kawał dobrej roboty, od początku do końca zagrali dobry hokej i zasłużenie wygraliśmy ten mecz.

Dziś (28.12.) jastrzębianie poznają finałowego rywala, będzie nim lepszy z pary GKS Tychy – Unia Oświęcim. Finał Pucharu Polski zaplanowano na 7 lutego, prawdopodobnie zostanie rozegrany na lodowisku w Janowie. Przypomnijmy, że JKH GKS broni tego trofeum.

JKH GKS Jastrzębie – KH Energa Toruń 3:0 (0:0, 2:0, 1:0)

1:0 Kasperlik (Sawicki, Rac) 20:21
2:0 Sevcenko (Phillips, Kostek) 23:43
3:0 Wałęga (Paś, Horzelski) 43:56

JKH GKS Jastrzębie: Nechvatal – Bryk, Górny, Sawicki, Rac, Kasperlik – Kostek, Sevcenko, R. Nalewajka, Hovorka, Phillips – Jass, Horzelski, Paś, Wałęga, Sołtys – Michałowski, Gimiński, Wróbel, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 33 – 16 Kary: 8 min – 14 min