Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JKH GKS – w weekend 4 punkty

Facebook Twitter

Najpierw planowe zwycięstwo z ostatnim zespołem w tabeli a później porażka po karnych w wiceliderem. Tak wyglądały weekendowe spotkania hokeistów JKH GKS-u Jastrzębie.

jkh gks

W piątek (27.01.) pewnie pokonali na wyjeździe 4:0 Podhale Nowy Targ, by wczoraj (29.01.) na własnym lodzie przegrać z Turon Re-Plast Unią Oświęcim 3:4. Niedzielny mecz na Jastorze lepiej zaczęli goście, po pierwszej tercji, gdy wykorzystali gry w przewadze, prowadzili 2:0, w drugiej zdobyli jeszcze jedną bramkę i dopiero wtedy „obudzili” się gospodarze. Strzelili dwa gole, a trzeciej odsłonie meczu wyrównali. Dogrywka nie przyniosła rozstrzygnięcia, w karnych lepsza była jednak Unia.

Szkoda tej porażki

– mówili po meczu obrońcy JKH GKS-u, Marcin Horzelski i Arkadiusz Kostek.

Marcin Horzelski: Było blisko, goniliśmy wynik. Fajnie, bo się udało dojść do dogrywki i do karnych, a mieliśmy swoje okazje, ale nie wykorzystaliśmy. Musimy w tych ostatnich sekundach, ostatnich sytuacjach skupić się mocniej i ten krążek trafić do bramki.

Arkadiusz Kostek: Dosyć łatwo dostaliśmy bramki w osłabieniu, później gol na 3:0, ale od tego gola się trochę pobudziliśmy, udało się odwrócić ten wynik, wrócić do remisu. W dogrywce mieliśmy swoje szanse, musimy starać się je wykorzystać jak mamy. A karne, musimy nad tym popracować, bo nie idą nam dobrze w tym sezonie. Szkoda, tym bardziej że miesiliśmy swój moment po tej bramce na 3:3, myślę, że mieliśmy swoje sytuacje, tak samo, jak w dogrywce, szkoda, że nie udało się nam złamać tego do końca.

Jeden punkt z wiceliderem powinien mimo wszystko cieszyć. Czy tak to ocenia drugi trener JKH GKS-u, Rafał Bernacki?

Rafał Bernacki: Nie wiadomo czy się cieszyć, czy płakać, bo przegrywaliśmy 3:0, więc wtedy remis bralibyśmy w ciemno, ale później zdołaliśmy ten wynik obrócić, 3:1, 3:2, 3:3. Mieliśmy szanse na strzelenie bramki jeszcze w podstawowym czasie gry, w dogrywce też mieliśmy swoje szanse, niestety nie oddawaliśmy strzałów na bramkę. A karane to już jest po prostu skoda słów. Trzeci mecz u siebie, trzeci mecz gramy karne i trzeci mecz przegrywamy po rzutach karnych. Na pewno gra była lepsza niż w ostatnich meczach, więc to na pewno na plus, byliśmy bardziej zaangażowani. Chłopcy więcej jeździli, więcej sobie pomagali, to na pewno było na plus. Szkoda tylko, że ta ciężka praca nie przełożyła się na komplet punktów.

Już jutro (31.01.) jastrzębianie zagrają kolejny mecz. Na wyjeździe zmierzą się z GKS-em Katowice. Wiele wskazuje na to, że właśnie zespół z Katowic będzie pierwszym rywalem jastrzębian w play-offach.

TAURON Podhale Nowy Targ – JKH GKS Jastrzębie 0:4 (0:1, 0:1, 0:2)
0:1 Sevcenko (Kaleinikovas, Sinegubovs) 11:19
0:2 Svec (Jansons, Mikyska) 33:10
0:3 Jarosz (R. Nalewajka, Ł. Nalewajka) 47:56
0:4 Ł. Nalewajka (Jarosz) 51:35

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki – Horzelski, Jansons, Huhdanpaa, Mikyska, Svec – Sevcenko, Kamienieu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs – Górny, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 20 – 39 Kary: 2 min – 0 min

JKH GKS Jastrzębie – Tauron Re-Plast Unia Oświęcim 3:4 k. (0:2, 2:1, 1:0, k. 0:3)
0:1 Da Costa (Diukow, Kowalówka) 09:39 5/4
0:2 Padakin (Dziubiński, Cichy) 14:34 5/4
0:3 Dziubiński (Padakin, Pangiełow-Jułdaszew) 24:06
1:3 Sinegubovs (Kaleinikovas, Sevcenko) 25:26
2:3 Paś (Rajamaeki) 30:05
3:3 Kaleinikovas (Svec, Górny) 45:30
3:4 Szczechura 65:00 (dec. karny)

JKH GKS Jastrzębie: Balizs – Viinikainen, Kostek, Urbanowicz, Paś, Rajamaeki – Horzelski, Jansons, Huhdanpaa, Mikyska, Svec – Sevcenko, Kamienieu, Kaleinikovas, Freidenfelds, Sinegubovs – Górny, Bryk, R. Nalewajka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 24 maja 2024