JKH GKS walczy dalej. Hokeiści wygrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 5:2

To jeszcze nie koniec sezonu, walka o brąz trwa nadal. Wczoraj (7.04.) hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali na wyjeździe z GKS-em Tychy 5:2. Tym samym zrewanżowali się tyszanom za poniedziałkową porażkę na własnym lodzie 4:5 i wyrównali stan rywalizacji w walce o brąz mistrzostw Polski na 1:1.

Jastrzębianie zaczęli mecz źle. Już w pierwszej minucie stracili gola ale 4 minuty później wyrównał Paweł Jelszański, a w tej samej tercji trafił jeszcze Martin Kasperlik. W drugiej odsłonie meczu gospodarze znów pierwsi strzelili gola ale była to ich ostatnia bramka tego wieczora. Później trafiali już tylko hokeiści mistrza Polski, kolejno: Siarhej Bahalejsza, Egils Kalns i w ostatnich sekundach meczu, do pustej bramki ponownie Kasperlik. Zwycięstwem jastrzębianie uczcili mecz numer 400 na ławce trenerskiej JKH GKS-u, trenera Roberta Kalabera i przedłużyli swoje szanse na brąz.

Decydujące spotkanie zostanie rozegrane w niedzielę o 17.00 na Jastorze. Będzie to ostatni mecz tego sezonu, hokeiści liczą, że pełne trybuny poniosą ich na trzeci stopień podium mistrzostw Polski. GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:5 (1:2, 1:2, 0:1)

2:5 Kasperlik 59:48 (pusta bramka)

JKH GKS Jastrzębie: Kieler (od 25:24 Nechvatal) – Kostek, Bahalejsza, Kasperlik, Rac, Kalns – E. Sevcenko, Bryk, A. Sevcenko, Pavlovs, Razgals – Górny, Jelszański, R. Nalewajka, Paś, Bondaruk – Horzelski, Kamienieu, Płachetka, Jarosz, Ł. Nalewajka.

Strzały: 29 – 32 Kary: 6 min – 6 min