JKH GKS wygrywa pierwszy półfinałowy mecz z GKS-em Katowice 4:3

Pierwszy krok na drodze do finału postawiony. Hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie wygrali wczoraj (11.03.) na własnym lodzie z GKS-em Katowice 4:3, do zwycięstwa potrzebowali jednak dogrywki. Zacięte spotkanie zaczęło się od bezbramkowej tercji.

W drugiej, dwie bramki strzelili gospodarze: Radosław Sawicki i Kanadyjczyk Zackary Phillips, ale goście wyrównali. Trzecia tercja też była remisowa 1:1, gola dla JKH GKS-u strzelił Roman Rac. O zwycięzcy decydowała dogrywka. W jej 10 minucie do bramki gości trafił ponownie Sawicki i tym samym dał wygraną swojej drużynie.

JKH GKS prowadzi w półfinałowej rywalizacji z drużyną z Katowic 1:0. Dziś (12.03.) na Jastorze mecz numer 2 -początek o godz. 18.00.

JKH GKS Jastrzębie – GKS Katowice 4:3 d. (0:0, 2:2, 1:1, d. 1:0)

1:0 Sawicki 24:41
2:0 Phillips (Sawicki) 35:46 5/4
2:1 Wajda (Pasiut, Stiepanow) 36:17
2:2 Pasiut (Fraszko) 38:49
3:2 Rac (Paś) 48:13 4/5
3:3 Fraszko (Wajda, Pasiut) 50:50 5/4
4:3 Sawicki (Sevcenko) 70:16