JKH GKS wygrywa w Tychach

Po kolejne trzy punkty sięgnęli hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. Wczoraj (23.10.) pokonali na wyjeździe GKS Tychy 4:2.

W 9 minucie prowadzenie drużynie z Jastrzębia dał Jozef Švec. Gospodarze wyrównali jeszcze przed przerwą, a na początku drugiej tercji trafili drugi raz. W tej samej części gry jastrzębianie wyrównali po golu Łotysza Eduardsa Hugo Jansonsa. Na trzy minuty przed końcem meczu do bramki tyszan trafił kolejny Łotysz Raivo Freidenfelds, a gdy walczący o remis gospodarze wycofali bramkarza, krążek do pustej bramki skierował Czech grający w barwach JKH GKS-u, Josef Mikyska.

Dzięki niedzielnej wygranej jego zespół powrócił na czwarte miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Jutro (25.10.) jastrzębianie zagrają na Jastorze z Comarch Cracovią. Początek meczu o 18.00

GKS Tychy – JKH GKS Jastrzębie 2:4 (1:1, 1:1, 0:2)
0:1 Jozef Švec (08:30)
1:1 Bartłomiej Jeziorski – Mateusz Ubowski, Jakub Bukowski (18:14)
2:1 Jean Dupuy – Olli Kaskinen, Alexander Younan (21:44)
2:2 Eduards Hugo Jansons – Dominik Jarosz (33:45)
2:3 Raivo Freidenfelds – Jozef Švec, Maciej Urbanowicz (55:49)
2:4 Josef Mikyska – Olli-Petteri Viinikainen (59:02 – do pustej bramki)