JKH GKS zaczyna play-offy od przegranej

Od porażki rozpoczęli play-offy hokeiści JKH GKS-u Jastrzębie. W miniony piątek (15.02.) jastrzębianie podejmowali na Jastorze Cracovię, po zaciętej walce mecz przegrali 1:2.

Już po pierwszej tercji spotkania gospodarze prowadzili 1:0. Gola, gdy grali w przewadze strzelił Jakub Kubesz. Druga odsłona meczu należała do Cracovii, która dwukrotnie cieszyła się z bramek. W ostatniej tercji hokeiści JKH GKS-u rzucili się do odrabiania strat, ale nie byli już w stanie pokonać bramkarza gości. Na pomeczowej konferencji spotkanie analizował słowacki trener jastrzębian, Robert Kalaber:

To był klasyczny mecz play-off, dużo walki, w pierwszej tercji byliśmy lepszym zespołem, ale strzeliliśmy tylko jedną bramkę. Pod koniec mieliśmy stuprocentową okazję, nie trafiliśmy i myślę, że to był jeden z decydujących momentów spotkania, gdybyśmy zdobyli gola, mecz ułożyłby się zapewne inaczej. Później obie bramki straciliśmy w grze czterech na czterech, co wykorzystał przeciwnik. W ostatniej tercji stworzyliśmy kilka okazji, mieliśmy sytuację sam na sam, jeżeli się nie wykorzystuje okazji w takich meczach, to potem jest ciężko. Była walka, zaangażowanie, chłopcy dali z siebie wszystko, ale dzisiaj to nie wystarczyło.

Dodajmy, że drugi mecz obu drużyn zostanie rozegrany w poniedziałek (18.02.) w Krakowie. Przypomnijmy, że rywalizacja toczy się do czterech wygranych spotkań.