JKH GKS zakończył rok

Ostatni w tym roku mecz u siebie wygrali a ostatni mecz na wyjeździe przegrali. Mowa o hokeistach JKH GKS-u Jastrzębie.

W piątek (20.12.) jastrzębianie pokonali na Jastorze Lotos Gdańsk 3:0. Wszystkie gole padły w ostatniej tercji spotkania, zdobywali je kolejno Patryk Matusik, Łukasz Nalewajka i Kamil Górny. Ponadto w jastrzębskiej bramce kapitalne zawody rozegrał Ondrej Raszka.

Wczoraj (22.12.) jastrzębianie przegrali natomiast z Unią w Oświęcimiu 2:4. Pierwsza i ostatnia tercja meczu kończyły się remisami. Gospodarze lepiej zagrali w drugiej w której zwyciężyli 3:1 i to zdecydował o ich wygranej.

JKH GKS zajmuje 2 miejsce w tabeli Polskiej Hokej Ligi. Po świętach zespół wystąpi w turnieju finałowym Pucharu Polski w Tychach.

JKH GKS Jastrzębie – Lotos PKH Gdańsk 3:0 (0:0, 0:0, 3:0)
1:0 Matusik 45:18, 5/4
2:0 Ł. Nalewajka (Jarosz) 47:56, 4/5
3:0 Górny (Jarosz, Wróbel) 53:46

JKH GKS Jastrzębie: Raszka – Auvinen, Górny, Jarosz, Wałęga, Sawicki – Jabornik, Kostek, Kasperlik, Paś, Iossafov – Matusik, Gimiński, Ł. Nalewajka, Kulas, R. Nalewajka – Wróbel.

Lotos PKH Gdańsk: Fuczik – Bilczik, Szurowski, Stasiewicz, Polodna, Vitek – Tesliukiewicz, Krasowskij, Jełakow, Rożkow, Gołowin – Pastryk, Lehmann, Danieluk, Pesta, Marzec – Naróg, Popow, Mocarski, Smal.

Strzały: 32 – 19 Kary: 8 – 8

Re-Plast Unia Oświęcim – JKH GKS Jastrzębie 4:2 (0:0, 3:1, 1:1)