Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

„Jo był ukradziony”. Historie z książki przeniesione na scenę teatralną

Facebook Twitter

"Jo był ukradziony" - to tytuł wyjątkowego przedstawienia teatralnego, którego premierę mieszkańcy regionu zobaczą już dziś (25.08.). Sztuka opowiada o tragedii górnośląskiej, dramatycznych wydarzeniach, które dotknęły mieszkańców śląska na początku 1945 roku, gdy na te ziemie weszła Armia Czerwona.

Mówi prezes Stowarzyszenia Moje Miasto z Rydułtów, Marek Wystyrk:

W ubiegłym roku wydano publikację, która była zbiorem historii osób, które dotknęła Tragedia Górnośląska. Pisaliśmy o tym TUTAJ! Wpadliśmy na pomysł by na jej kanwie przygotować przedstawienie teatralne – dodaje Marek Wystyrk:

Przygotowanie spektaklu nie było łatwe – mówi prowadząca rydułtowski teatr Safo, reżyserująca spektakl, Katarzyna Chwałek-Bednarczyk:

Spektaklowi będą jednak towarzyszyć wizualizacje zdjęć, muzyka, pojawi się także grupa rekonstrukcyjna, która odtworzy wejście na Śląsk Armii Czerwonej. Wszystko ma nadać spektaklowi wyjątkowy klimat:

Premierę zaplanowano na dziś (25.08.) na terenie zabytkowej kopalni Ignacy w Niewiadomiu, początek około godziny 21.00. Dodajmy, że wystawienie spektaklu jest możliwe dzięki środkom finansowym pozyskanym z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Śląskiego i Urzędu Miasta w Rydułtowach.

 

 

 

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj