Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

”Jo był ukradziony” – promocja książki i spektakl w RCK Feniks

Facebook Twitter

Promocja trzeciego wydania książki "Jo był ukradziony" i spektakl teatralny w wykonaniu Teatru Safo pod tym samym tytułem już w piątek (26.02.) w Rydułtowskim Centrum Kultury "Feniks".

Tragedia Górnośląska – bo tak nazywane są te wydarzenia, rozpoczęły się wraz z wkroczeniem Armii Czerwonej pod koniec stycznia 1945 roku. Represje pochłonęły tysiące ofiar i deportację mieszkańców regionu na roboty przymusowe do Związku Sowieckiego.

Jesienią informowaliśmy Was o kolejnym wydaniu książki opisującej tragiczne losy Ślązaków. Wówczas jednak z powodu zamkniętych ośrodków kultury nie można było przeprowadzić spotkania z czytelnikami.

Okazja już jutro (26.02.) w RCK Feniks. Spotkanie z autorami książki profesorem Kazimierzem Miroszewskim i dr Mateuszem Sobeczko rozpocznie się o godzinie 17.00. W rozmowie wezmą również udział: Katarzyna Chwałek-Bednarczyk reżyserka spektaklu „Jo był ukradziony” oraz Oliwier Pochwat – recenzent portalu goodbooks oraz Marek Wystyrk wydawca książki prezes Stowarzyszenia Moje Miasto. Wstęp wolny.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj