StartKultura

John Porter w Rybnickim Centrum Kultury

W 1977 roku John Porter był członkiem pierwszej mutacji Maanamu – Maanam Elektryczny Prysznic. Po dwóch latach gry w Maanamie wraz z gitarzystą Aleksandrem Mrożkiem, basistą Kazimierzem Cwynarem i perkusistą Leszkiem Chalimoniukiem założył Porter Band. Zespół zadebiutował podczas Muzycznego Campingu w Lubaniu w lipcu 1979. Jeszcze w tym samym roku zarejestrował płytę „Helicopters”, która ukazała się w 1980 roku. Cała płyta zaśpiewana została po angielsku. W 1982 roku ukazała się koncertowa płyta „Mobilization”, niestety zespół już wówczas nie istniał, gdyż rozpadł się wraz z wprowadzeniem w Polsce stanu wojennego.

W kolejnych latach John Porter nagrywał solo – w ciągu 10 lat ukazało się 6 płyt artysty. W 1991 roku, pod szyldem Mirror, artysta nagrał album „Right Time”. W 1999 roku artysta zaprezentował krążek „Porter Band’99”, gdzie towarzyszyli mu Krzysztof Zawadka, Marek „Bruno” Chrzanowski, Piotr „Posejdon” Pawłowski, a gościnnie wystąpił gitarzysta zespołu Hey, Marcin Żabiełowicz. Niestety również ten skład rozpadł się po dwóch latach.

W roku 2003 John Porter wraz z Anitą Lipnicką nagrał album „Nieprzyzwoite piosenki”, a dwa lata później kolejny – „Inside Story”. Ten drugi uzupełnił w tym samym roku mini albumem „Other stories”.
W lutym 2008 roku ukazała się trzecia i jak dotąd ostatnia płyta duetu pod wiele mówiącym tytułem „Goodbye”.

Piece of Paradise – Utwór promujący najnowszą płytę Johna Portera:

Zostaw komentarz