Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW: do piątku (12.06.) prace zabezpieczające fronty eksploatacyjne

Facebook Twitter

Od 9 do 28 czerwca, od wczoraj wstrzymano okresowo normalny cykl wydobycia węgla w dwóch kopalniach Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Chodzi o KWK Budryk oraz KWK Knurów- Szczygłowice.

O ile w kopalniach PGG po ogłoszeniu informacji przez wicepremiera Jacka Sasina, zaoponowały związki zawodowe, o tyle w JSW zdecydowano od razu zastosować się do rekomendacji Ministerstwa Aktywów Państwowych, Głównego Inspektora Sanitarnego oraz sztabu kryzysowego śląskiego wojewody. Do piątku (12.06.) w kopalniach Budryk i Knurów- Szczygłowice trwają prace zabezpieczające przed zagrożeniami naturalnymi oraz roboty zabezpieczające fronty eksploatacyjne. Ich celem jest umożliwienie szybkiego powrotu do normalnej produkcji.

Nasze decyzje są podporządkowane trosce o zdrowie pracowników. Musimy chronić miejsca pracy. Zagrożenie epidemiczne minie i nasza spółka musi być gotowa, aby aktywnie włączyć się w proces odmrażania gospodarki. Służą temu plany działań przygotowane na szczeblu Spółki i każdej kopalni.

– powiedział Włodzimierz Hereźniak, prezes zarządu JSW SA.

Na obecnym etapie zagrożenia epidemicznego racjonalnym rozwiązaniem jest maksymalne ograniczenie pracy w tych kopalniach, ponieważ nie chcemy tworzyć ognisk potencjalnego zarażenia koronawirusem tam, gdzie do tej pory ryzyko było niewielkie. Apeluję do wszystkich pracowników JSW o zachowanie rygorystycznych zasad profilaktyki. Od państwa odpowiedzialności zależy nie tylko zdrowie współpracowników, ale także zdrowie państwa rodzin .

Dyrekcje obu zakładów zostały zobowiązane przez zarząd spółki do przeprowadzenia do 12. czerwca niezbędnych działań profilaktycznych, mających na celu zabezpieczenie kopalń przed zagrożeniami naturalnymi. W kopalniach Budryk oraz Knurów- Szczygłowice przez trzy tygodnie prowadzone będą prace niezbędne do zabezpieczenia zakładu przed zagrożeniami naturalnymi oraz roboty zabezpieczające fronty eksploatacyjne. Ich podstawowym celem jest umożliwienie szybkiego powrotu do normalnej produkcji. Ponadto w miarę możliwości technicznych i organizacyjnych obie kopalnie będą wywiązywały się ze swoich zobowiązań wobec kontrahentów.

Zgodnie z zapowiedzią Ministerstwa Aktywów Państwowych za okres postoju górnicy otrzymają 100 procent wynagrodzenia.

– informuje JSW.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj