Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW: Dwóch górników nie żyje po wybuchu metanu w KWK Pniówek w Pawłowicach

Facebook Twitter

Dwóch górników zginęło. Takie są najnowsze informacje z kopalni Pniówek. Jak informuje w swoim komunikacie Jastrzębska Spółka Węglowa, ratownikom udało się dotrzeć do dwóch poszukiwanych osób. Niestety lekarz stwierdził ich zgon.

Przypomnijmy, 15 minut po północy w ścianie N-6 na poziomie 1000 metrów doszło prawdopodobnie do wybuchu metanu. W zagrożonym rejonie przebywało łącznie 42 pracowników, 12 z nich zostało przetransportowanych do szpitali. Obrażenia których doznali to głównie poparzenia.

Rozpoczęto poszukiwania trzech zaginionych górników, do akcji skierowano dwa zastępy ratowników, wtedy najprawdopodobniej doszło do drugiego, wtórnego wybuchu metanu. Po nim utracono kontakt z siedmioma ratownikami.

Według nieoficjalnych – podkreślmy – niepotwierdzonych informacji do jakich dotarło Radio 90, odnalezieni górnicy to dwaj z siedmiu ratowników, z którymi utracono kontakt. W rejonie zdarzenia pracuje nadal 13 zastępów ratowników, w dalszym ciągu poszukują ośmiu osób. Rodziny poszkodowanych górników zostały objęte opieką psychologów – informuje JSW.

Więcej zdjęć:

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj