Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

JSW Koks umywa ręce. „Mamy nadzieję, że jest to zgodne z prawem”

Facebook Twitter

Rzecznik JSW Koks nie potrafi odpowiedzieć na pytanie, czy likwidacja koksowni jest bezpieczna. W Radio 90 powracamy do Czerwionki Leszczyn i zamkniętej półtora roku temu koksowni.

Od tego czasu trwa jej likwidacja. Mieszkańcy twierdzą, że stwarza ona zagrożenie dla środowiska. Czy zdaniem jastrzębskiej spółki likwidacja zakładu jest bezpieczna?

Sprawa jest złożona, nie jestem w stanie odpowiedzieć w sposób jednoznaczny. Ponieważ tam prowadzi prace na podstawie umowy z JSW Koks specjalistyczna firma i zgodnie ze stanem prawnym odpowiedzialność za sposób prowadzenia prac spoczywa na tejże firmie. W tej chwili trwa kontrola państwowych służb ochrony środowiska tego stanu rzeczy. Mamy nadzieję, że jest to prowadzone zgodnie z zasadami sztuki, jakie obowiązują w Polsce i zgodnie z prawem.

A mówił rzecznik Roman Brańka rzecznik prasowy JSW Koks, który jest właścicielem koksowni. W czwartek (06.02.) pracownicy Wojewódzkiego Inspektoratu Ochrony Środowiska w Katowicach przeprowadzili kontrole koksowni w Dębieńsku. Jej wyników jeszcze nie znamy.

Przeczytaj więcej:

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 31 maja 2020