Radio 90

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

JSW ma nowego szefa – jak zareagują związki?

Facebook Twitter

Włodzimierz Hereźniak, nowym prezesem Jastrzębskiej Spółki Węglowej. Radzie Nadzorczej udało się powołać nowego szefa spółki, a jak wiecie z wiadomości Radia 90 poprzedniego Daniela Ozona broniły związki zawodowe. Czy teraz związkowcy zaakceptują nowego prezesa?

fot.Agnieszka Materna/ jsw.pl

Każdemu trzeba dać szansę – powiedział Radiu 90 Roman Brudziński wiceprzewodniczący „Solidarności” w JSW. – Prezesa Hareźniaka trochę znamy, bo w czasach gdy przed kilkunastu laty rządził PIS, kierował on spółka węglową przez kilka miesięcy. Po owocach go poznamy – mówi Brudziński podkreślając, że nie dadzą sobie wydrzeć pieniędzy. Broniliśmy Daniela Ozona nie jako osobę, ale dobrego managera i mamy nadzieję, że taki tez będzie jego następca – kończy związkowiec.

Zysk JSW za ubiegły rok to 1 miliard 700 milionów złotych. Czy pieniądze zostaną w górnictwie jak chciał Ozon, czy też będą trafiały do innych spółek skarbu państwa jak chciał minister czas pokaże. Hereźniak wydaje się jednak człowiek lojalnym i takiej też polityki należy się spodziewać.

Włodzimierz Hereźniak obowiązki szefa spółki obejmie od 1 sierpnia.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj