Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW:  Nie ma nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa

Facebook Twitter

 Nie ma nowych potwierdzonych przypadków koronawirusa w Jastrzębskiej Spółce Węglowej. Dotąd potwierdzono 3923 infekcje. Rośnie liczba ozdrowieńców. Wszystkie kopalnie wracają do normalnego wydobycia.

fot. D. Lach/JSW.pl

Jeśli chodzi o liczbę górników zakażonych, to w kopalni Pniówek to 1603 osoby, 1180 osób w Ruchu Zofiówka, 387 w kopalni Jastrzębie-Bzie, 301 osób w kopalni Budryk, 448 w Ruchu Borynia oraz 4 w Ruchu Szczygłowice. Na kwarantannie przebywa obecnie 107 osób. W Jastrzębskiej Spółce Węglowej do dziś potwierdzono 2344 przypadki wyzdrowienia pracowników zainfekowanych koronawirusem.

W trosce o pracowników i ich rodziny zarząd Jastrzębskiej Spółki Węglowej cały czas prowadzi działania mające na celu udzielenie im wszelkiej pomocy w przetrwaniu pandemii koronawirusa i izolacji związanej z koniecznością pozostania w domu.

– czytamy na stronie JSW.

Pracownicy kopalni Borynia-Zofiówka oraz kopalni Jastrzębie-Bzie, oczekujący na wymazobusy, mogą dzwonić na specjalnie dla nich stworzoną infolinię nr tel. 32 7565609 lub pisać na dedykowany adres email: pomoc_covid@zofiowka.jsw.pl. Z takiej formy pomocy organizacyjnej skorzystało w ostatnich dniach ponad 500 osób.

W kopalni Budryk pracownicy, którzy podejrzewają u siebie wystąpienie objawów zakażenia, mogą uzyskać pomocne informacje u kierowniczki Działu Zatrudnienia i Spraw Socjalnych pod nr telefonu kom. 693 420 573.

Wszyscy, którzy potrzebują wsparcia czy rozmowy mogą skorzystać z pomocy psychologa, który dyżuruje od poniedziałku do piątku w godzinach od 12.00 do 15.00 pod numerem telefonu 539677682. Z jego porad skorzystało już ponad 80 osób.

Ponadto JSW wspiera kadrowo cztery okoliczne stacje sanitarno-epidemiologiczne.

W kopalni Knurów-Szczygłowice od poniedziałku (29.06.) trwa normalny cykl produkcyjny. Kopalnia Budryk planuje powrót do normalnego cyklu produkcyjnego we wtorek (7.07.).

Bez zakłóceń pracują pozostałe kopalnie JSW.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj