Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

JSW przedłuża gwarancje zatrudnienia swoich uczniów

Facebook Twitter

Przedsiębiorstwo nadal będzie współpracować ze szkołami kształcącymi przyszłych górników. Wczoraj (11.07.) w Czerwionce- Leszczynach, podpisało porozumienie z Powiatem Rybnickim, które przedłużyło dotychczasową współpracę z miejscowym Zespołem Szkół o kolejny rok szkolny.

www.jsw.pl

Podobna umowa została podpisana także dziś (12.07.) w Jastrzębiu- Zdroju. Umożliwi kontynuowanie współpracy i będzie obejmowała uczniów trzech szkół rozpoczynających naukę w nadchodzącym roku szkolnym 2019/2020.

Umowy gwarantują uczniom prace po zakończeniu szkoły oraz miesięczne stypendia, znacznie poprawiły wyniki naborów do klas o profilach górniczych.

W tym roku mamy obsadzone wszystkie kierunki. Dotyczy to szkoły branżowej i technikum – mówi Natalia Kuś, dyrektor Zespołu Szkół w Czerwionce-Leszczynach. Znacznie lepiej jest też w Jastrzębiu- Zdroju, jeśli chodzi o ilość chętnych do klas o profilu górniczym.

Na współpracy JSW ze szkołami z naszego regionu korzystają wszystkie strony. My, jako Firma górnicza potrzebujemy fachowców. Z drugiej strony, dzięki pracy w JSW młodzi, zdolni ludzie zostają tutaj na miejscu. Z czego bardzo się cieszymy – powiedział Artur Wojtków, zastępca prezesa JSW ds. pracy i polityki społecznej.

Jastrzębska Spółka Węglowa współpracuje z ośmioma szkołami w naszym regionie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 20 maja 2022