Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

 

Jubileusz Cyklu Koncertów Akustycznych

Facebook Twitter

Nie jeden, a trzy zespoły wystąpią podczas dwudziestej edycji Cyklu Koncertów Akustycznych "Bez Prądu". W piątek (17.05.) w rybnickiej Bibliotece wystąpią: Akustyczna Historia, Gif Noise oraz Sari Ska Band. Koncert rozpocznie się o godz. 18.00. Wstęp wolny.

Sari Ska Band – już sama nazwa, zdradza o nich sporo. Band to orkiestra a w wolnym tłumaczeniu zespół, kapela. Ska to muzyka jaką grają. Sari to dawna miasta Żor, miasta w którym wszystko się zaczęło. Powstali w 2004 roku, współzałożycielem grupy jest Sylwester „Sylwo” Wrzesiński, wokalista, który jako jedyny jest z zespołem od początku jego istnienia. Muzyka, którą tworzą to nie tylko ska, ale także inne gatunki mające swoje korzenie na Jamajce takie jak reggae czy rocksteady, przy czym nie boją się bawić dźwiękami ani eksperymentowania, więc często w ich kawałkach usłyszeć można elementy innych gatunków.

Gif Noise powstał w 1998 roku w Bielsku-Białej. Impulsem do jego powstania była chęć realizacji własnych pomysłów muzycznych. Aktualnie Gin Noise tworzą: Sebastian Roj, Sławomir Kyrcz, Ryszard Cholewa, Tomasz Filipczak, Patryk Płoskoński, Krzysztof Konopka, Sebastian Adamczewski, Krzysztof Kaczkoś.

Zespół Akustyczna Historia pod obecną nazwą powstał w 2013. Można powiedzieć, że jest to zespół o wielu twarzach, gdyż jego skład zmieniał się wielokrotnie i po 3 latach funkcjonowania zespołu nie wiadomo jeszcze czy ten obecny przetrwa, tak jak nie wiadomo czy utrzyma się wyłącznie akustyczna konwencja prezentowanego przez zespół materiału. Można powiedzieć, że zespół ten jest sposobem założyciela i gitarzysty prowadzącego Akustycznej Historii na dotarcie do nieco szerszej publiczności, gdyż lubujące się w wyłącznie instrumentalnym i zelektryfikowanym repertuarze uznał, że skazuje się na uprawianie mało popularnych gatunków muzycznych. Jest to zatem projekt muzyczny, którego założeniem jest wykonywanie na żywo muzyki, która zainteresuje nie tylko odbiorców, którzy sami są muzykami, ale również osoby otwarte na tę formę przekazu artystycznego jakim jest muzyka.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 5 czerwca 2020