Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jubileuszowa Złota Lira w Rybniku! Z powodu pandemii będą tylko polskie orkiestry dęte

Facebook Twitter

Orkiestry dęte znów będą w Rybniku. Po raz 30. odbędzie się Międzynarodowy Festiwal Orkiestr Dętych „Złota Lira”. Już w ten weekend (12-13.06.) koncerty orkiestr dętych i prezentacje zespołów mażoretek.

19.06.2015 Rybnik , Parada orkiestr i mazoretek rozpoczynajaca Miedzynarodowy Festiwal Orkiestr Detych Zlota Lira Fot. Dominik Gajda

W tym roku przed publicznością zaprezentuje się 17 orkiestr dętych, kapele uliczne oraz kilkanaście grup mażoretek. Otwarcie festiwalu w piątek (11.06.), o godz. 15.30. Zaplanowano przemarsz Miejskiej Orkiestry Dętej pod batutą Mariana Wolnego, dyrektora imprezy, na rynek. Koncerty przez cały weekend od godz. 16.00.

W tym roku nie odbędzie się część konkursowa. Zrezygnowaliśmy z niej, ponieważ orkiestry – ze względu na pandemiczne ograniczenia – nie organizowały prób. Nie będzie także barwnej parady wszystkich festiwalowych zespołów na rynek. Gwarantujemy jednak świetną zabawę i koncerty orkiestr, które zdobywały na naszych festiwalach Złotą Lirę. Zaprezentują się m.in. orkiestry Akademii Górniczo-Hutniczej z Krakowa i Komendy Wojewódzkiej Policji w Katowicach. Nie zabraknie orkiestr z Pokrzywnicy czy Starego Sącza. Będzie bogata reprezentacja naszego regionu

– mówią organizatorzy.

Koncerty festiwalowe transmitowane będą na Facebooku i YouTube Domu Kultury Niedobczyce. Jubileuszowa Złota Lira jest również okazją do miłego spotkania osób, które były i są związane z Festiwalem. Przez te wszystkie lata w Rybniku zaprezentowało się 360 orkiestr dętych i 320 formacji tanecznych z 28 krajów, z 4 kontynentów. Odbyło się 1500 koncertów. W festiwalu wzięło udział 30 000 muzyków. Występy obejrzało 180 000 widzów.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj