Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jubileuszowy Rajd Rowerowy z Czesławem Langiem. Trwają zapisy

Facebook Twitter

To będzie już 20. jubileuszowa edycja Powiatowego Rajdu Rowerowego. Choć termin to dopiero drugi września, już ruszyły zapisy. Impreza od lat organizowana przez starostwo Powiatowe w Wodzisławiu Ślaskim. Co roku przyciąga na start wielu miłośników dwóch kółek. Ich liczba liczona jest już w setkach, a w tym roku organizatorzy przygotowani są nawet na tysiąc uczestników.

Tegoroczny rajd będzie wyjątkowy – zapowiada naczelnik wydziału Promocji Kultury i Sportu wodzisławskiego starostwa Józef Szymaniec:

W tym roku patronat honorowy nad imprezą objął Czesław Lang. To człowiek legenda, specjalnie przedstawiać nie trzeba. Były kolaż, wicemistrz olimpijski, dwukrotny medalista szosowych mistrzostw świata, no i oczywiście obecnie organizator Tour de Pologne. Mamy wielką nadzieje i jak na razie zapewnienie Pana Czesława Langa, że będzie brał udział osobiście w tym naszym rajdzie rowerowym. Czy będzie również jechał? Mamy nadzieję, że tak. Dla niego to żadne wyzwanie, ale myślę, że to duża atrakcja, również możliwość spotkania takiego człowieka, sportowca na trasie czy starcie rajdu.

Wyjątkowa w tym roku będzie także sama trasa rajdu – dodaje Józef Szymaniec:

Po raz pierwszy trasa rajdu będzie wiodła do Lubomi. W trakcie historii rajdu jeszcze takiej trasy nie było. Trasa będzie umiarkowanie długa: 32 km, ale niech nikt się tym nie przeraża, dlatego że na trasie są przewidziane postoje, są wozy techniczne, zabezpieczenie i osoby praktycznie w każdym wieku i powiedziałbym nawet w każdej kondycji, mogą w tym rajdzie wziąć udział, bo to nie wyścig, tylko podziwianie uroków ziemi wodzisławskiej i pięknej, specjalnie zaplanowanej trasy na 20. jubileuszowy rajd.

Rajd wystartuje 2 września o godzinie 11:00 z ośrodka sportowo-rekreacyjnego Gosław Sport przy ulicy Cisowej w Wodzisławiu Śląskim. Trasa będzie wiodła przez Czyżowice, Pszów, Rogów, Syrynię, Grabówkę aż do Lubomi, gdzie meta będzie znajdowała się na boisku treningowym LKS Silesia. To tam przygotowano wiele atrakcji dla uczestników:

Na samej mecie, po godz. 15:00 będziemy mieć m.in. występ orkiestry dętej gminy Lubomia. Będą bardzo ciekawe popisy kangoo jumps, będzie taniec zumba, będzie dużo konkurencji sportowych z nagrodami. Będzie także słodka niespodzianka. W każdym razie samą zabawę w Lubomi kończymy dopiero gdzieś koło godz. 21:00, może nawet 22:00.

Zapisy już trwają. Zgłaszać można się do 24 sierpnia, telefonicznie lub osobiście w wydziale Promocji Kultury i Sportu wodzisławskiego starostwa przy ulicy Pszowskiej. Kto może wziąć udział w rajdzie?

Zaproszenie jest skierowane do całych rodzin, bez względu na wiek, bez względu nawet na kondycję, dlatego że mamy wozy techniczne, mamy zabezpieczenie straży, policji, współdziałanie kolaży z Pszowa, którzy również będą patrolować całą trasę rajdu. Są osoby odpowiedzialne za stan techniczny. Gdyby ktoś z jakichś powodów nie był w stanie ukończyć rajdu, będziemy go zabierać na samochód techniczny. Dostosowujemy się oczywiście do osób najsłabszych w grupie, są przerwy na trasie. Będzie również zwiedzanie pewnych obiektów i to też na razie niespodzianka. Także zgłosić się mogą praktycznie wszyscy.

Przypomnijmy, 20. jubileuszowy Powiatowy Rajd Rowerowy odbędzie się 2 września. To największa rekreacyjna, rowerowa impreza w naszym województwie.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj