Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jubileusz Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku w czasie pandemii [WIDEO]

Facebook Twitter

Pandemia pokrzyżowała plany Młodzieżowego Domu Kultury w Rybniku. 2020 rok jest dla tej placówki rokiem jubileuszowym. Z okazji 35-lecia działalności sporo miało dziać się w kulturze, planowano wiele wydarzeń muzycznych, tanecznych, plastycznych, teatralnych. Niestety, w związku z zagrożeniem koronawirusem okazji do zaprezentowania swojej działalności MDK ma dużo mniej.

W Teatrze Ziemi Rybnickiej podsumowano Międzynarodowe Biennale Twórczości Dzieci i Młodzieży z cyklu „Wielcy znani i nieznani”. Tegorocznym bohaterem jest malarz Marc Chagall, którego twórczość miała być inspiracją do tworzenia dzieł plastycznych przez dzieci i młodzież z całego świata. Na konkurs napłynęło 3339 prac z 25 krajów (Polska, Białoruś, Słowacja, Rosja, Czechy, USA, Turcja, Rumunia, Mołdawia, Łotwa, Litwa, Słowenia, Ukraina, Azerbejdżan, Tajlandia, Sri Lanka, Kazachtan, Uzbekistan, Łotwa, Litwa, Chorwacja, Niemcy, Bułgaria, Chiny, Węgry).

Relacja z całej uroczystości:

A przed nami jeszcze druga impreza, którą zakończymy rok szkolny. To będzie wspólne upiększanie otoczenia placówki przy ul. Chabrowej. Będzie to malowanie murków. Z kolei 26 września w Halo!Rybnik podsumowanie roku jubileuszowego: wystąpią wychowankowie MDK, zostaną również wręczone nagrody dyrektora dla najlepszych uczniów.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj