Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Judocy z Wodzisławia z medalami Mistrzostw Polski

Facebook Twitter

Spisali się na medal. 8 zawodników, 13 zdobytych krążkow. Swoimi sukcesami chwalą się młodzi judocy z Akademii Top Team z Wodzisławia, którzy kilkukrotnie stawali na podium Mistrzostw Polski w Ju-Jitsu, jakie odbyły się w ostatni weekend (5-6.09.) w Bochni.

Startowaliśmy w konkurencji bez kimon i w konkurencji w kimonach, przywieźliśmy medale z obu konkurencji. Wszyscy którzy pojechali, stanęli na podium, była to wyselekcjonowana kadra, która jechała na Mistrzostwa Polski. Jest to najważniejsza impreza, najwyższej rangi, dlatego wzięliśmy tych, na których stawialiśmy. Tak naprawdę, wszyscy spisali się na medal.

Radio 90: Trenerka też! A to nie jest proste trenować młodych zawodników i pamiętać o swoich treningach.

Tak, to nie jest proste, ale największym wyzwaniem jest startować na tych samych zawodach, na których startują oni. Wychowankowie jednak się patrzą, jest gdzieś z tyłu głowy, że jestem trenerką i powinnam pokazać i stanąć na podium. Jest to stresujące, chyba wolę startować gdzieś, gdzie ich nie ma.

-mówi Sandra Pniak, trenerka w Akademii Top Team w Wodzisławiu, która z Mistrzostw Polski w Bochni przywiozła złoto w konkurencji bez kimon i brąz w konkurencji w kimonach.

fot. facebook.com/AkademiaTopTeam/

Ze złotego krążka cieszy się Marta Buda, która zwyciężyła w kategorii U18. Wróciła na matę po kontuzji:

Start był dla mnie bardzo stresujący, bo był to mój pierwszy start po kontuzji kolana po operacji. Myślę, że poradziłam sobie świetnie, walczyłam z mocną zawodniczką, z którą mierzę się praktycznie na co dzień i walka jest bardzo wyrównana. Tym razem udało mi się ją poddać. 3 walki były zakończone poddaniem i jedna wygrana 14:0. Trochę jest mi przykro, że nie udało mi się wygrać w drugim dniu bez kimon, ale i tak jestem z siebie zadowolona. Konkrecja była duża, poradziliśmy sobie super, każdy dał z siebie wszystko. Pokazaliśmy, że jesteśmy mega dobrym klubem!

fot. facebook.com/AkademiaTopTeam/

Przygotowania do zawodów mocno utrudniła pandemia koronawirusa, przez jakiś czas zawodnicy nie mogli ćwiczyć pod okiem trenerów:

Wiadomo, start był dużo cięższy przez zaistniałą sytuację z koronawirusem, byliśmy odcięci od treningów i stałych zawodów przez praktycznie pół roku. To był pierwszy start w tym sezonie, stres był dwa razy większy. Nowi zawodnicy, nowa kategoria wagowa. Wydaje mi się, że jak na pierwsze zawody w tym roku było bardzo dobrze. Wiadomo, że jest sporo rzeczy do poprawy ale też jest wiele sukcesów. Ważne, że są medale i jest podium.

-dodaje Bartosz Wiśniewski, który z Bochni przywiózł brązowy medal w kategorii bez kimon.

fot. facebook.com/AkademiaTopTeam/

Lista sukcesów zawodników z Wodzisławia

  • Sandra Pniak: złoty medal Mistrzostw Polski w konkurencji bez kimon oraz brązowy medal w konkurencji w kimonach
  • Marta Buda: złoty medal Mistrzostw Polski w kategorii U18
  • Patrycja Kwapińska: srebrny medal na Mistrzostwach Polski w kategorii U14
  • Oliwier Orzechowski: srebrny medal Mistrzostw Polski U14
  • Zosia Zdziebło: brązowy medal Mistrzostw Polski U16
  • Piotr Niewolski: brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii U16
  • Wiktoria Gardian: brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii bez kimon
  • Bartosz Wiśniewski: brązowy medal Mistrzostw Polski w kategorii bez kimon

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj