Julia Kowalczyk i Urszula Hofman wicemistrzyniami Polski

Dwa medale mistrzostw Polski dla dżudoczek z Rybnika. Z czempionatu kraju, jaki w minionym tygodniu (20-21.10.) odbył się w Warszawie zawodniczki Polonii Rybnik, Julia Kowalczyk i Urszula Hofman wróciły ze srebrnymi krążkami.

Startująca w wadze do 57 kilogramów Kowalczyk wygrała dwie walki eliminacyjne przez ippon, ale w finale musiała uznać wyższość dżudoczki z Warszawy Arlety Podolak. Walcząca w wadze do 70-ciu kilogramów Hofman wygrała trzy walki i dotarła do finału. Tam przegrała z warszawianką Katarzyną Sobierajską. W zawodach nie mógł wziąć udziału inny rybniczanin Piotr Kuczera, który leczy kontuzje.

Dodajmy, że podczas otwarcia mistrzostw dżudoka Kejza Team Rybnik oraz jego klubowy trener Artur Kejza otrzymali wyróżnienia od Polskiego Związku Judo za zdobyty przez Kuczerę srebrny medal w mistrzostwach Europy seniorów.