Juniorzy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Mistrzami Polski!

W minionym tygodniu w Częstochowie rozegrano turniej finałowy. Jastrzębianie nie mieli sobie równych i sięgnęli po złoto. Jastrzębski Węgiel najpierw pokonał drużyny z Olsztyna (3:2) i Radomia (3:1), w półfinale wygrali z Wifamą Łódź (3:2), by w finale nie dać szans Lotosowi Trefl Gdańsk zwyciężając 3:0.

Trzech zawodników Jastrzębskiego Węgla otrzymało także nagrody indywidualne. Bartosz Kwolek został wybrany najlepiej zagrywającym zawodnikiem turnieju, Jakub Popiwczak – najlepszym libero, zaś Łukasz Wysocki – najlepiej blokującym. Trenerami „złotego” zespołu są Jarosław Kubiak i Dawid Hołda.

Dodajmy, że w weekend awans do finałowego turnieju Mistrzostw Polski wywalczyli także młodzicy Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla, którzy bronią wywalczonego przed rokiem tytułu. Rywalizować będą między innymi z zespołem młodzików SK JSW KOKS Radlin, którzy także awansowali do finałów.