Juniorzy Jastrzębskiego Węgla brązowymi medalistami Mistrzostw Polski

Drużyna Akademii Talentów wywalczyła brązowe medale Mistrzostw Polski. Była szansa na złoto, ale w półfinale po zaciętym meczu jastrzębianie przegrali 2:3 z późniejszym tryumfatorem, Treflem Gdańsk.

W meczu o trzecie miejsce podopieczni trenera Jarosława Kubiaka, pokonali 3:1 MOS Wola Warszawa i stanęli na najniższym stopniu podium. Dodatkowo zawodnik Akademii Talentów Jastrzębskiego Węgla Artur Błażej, został wybrany także najlepszym rozgrywającym tego turnieju.

Wyniki meczów z udziałem Jastrzębskiego Węgla:

Jastrzębski Węgiel – Skra Bełchatów 3:2 (25:27, 19:25, 25:20, 25:15, 15:11). MVP: Wojciech Szwed.

Jastrzębski Węgiel – AZS UWM Olsztyn 3:2 (23:25, 25:19, 20:25, 25:13, 15:11). MVP: Krystian Walczak.

Jastrzębski Węgiel – AZS 2020 Częstochowa 0:3 (27:29, 10:25, 18:25)

Półfinał: Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 2:3 (25:19, 19:25, 25:20, 17:25, 11:15)

Mecz o 3. miejsce: MOS Wola Warszawa – Jastrzębski Węgiel 1:3 (22:25, 22:25, 25:23, 20:25).

Skład brązowych medalistów MP: Artur Błażej, Wojciech Kraj, Michał Gierżot, Krystian Walczak, Konrad Stokłosiński, Piotr Wołodźko (libero) – Dawid Nabiałczyk, Jakub Czyżowski, Jakub Janicki (libero), Jakub Myszka, Wojciech Szwed, Hubert Walczak, Patryk Cichosz. Trener Jarosław Kubiak