Jurij Gladyr: „Skupiamy się na każdym kolejnym meczu”. JW lepszy od Trefla Gdańsk

Kolejne zwycięstwo siatkarzy Jastrzębskiego Węgla. W minioną sobotę (28.01.) we własnej hali jastrzębianie pokonali Trefl Gdańsk 3:0. Najbardziej zacięta i emocjonująca była pierwsza partia meczu, trwała długo i ostatecznie zakończyła się wygraną gospodarzy 37:35.

Jastrzębski Węgiel

W kolejnych setach „pomarańczowi” wygrali dwukrotnie do 20 i sięgnęli po komplet punktów. Z wygranej cieszył się przyjmujący Jastrzębskiego Węgla Tomasz Fornal.

Tomasz Fornal: Ten set, gdzie gra się do 37 punktów, przeciwnik walczy, jedna i druga strona. Jeżeli go przegrasz, to gdzieś ten twój duch walki może trochę opaść, ale najważniejsze, że to my wygrywamy tego pierwszego seta i potem dwa następne. (…) wracamy do dyspozycji z początku sezonu. Mam nadzieje, że będzie to coraz lepiej wyglądało i będziemy z dnia na dzień grali coraz lepiej. Na spokojnie do play-off dojedziemy z optymalną formą.

Jastrzębianie wygrali kolejny mecz z rzędu, czy to oznacza, że wracają do dobrej formy z początku sezonu, gdy zanotowali serię 11 zwycięstw?

Nie liczymy tego

– mówi środkowy zespołu z Jastrzębia, Jurij Gladyr.

Jurij Gladyr: Nie ma sensu żadnego patrzeć w to, co wygrywaliśmy od początku sezonu, jaka ta seria była długa, już nie pamiętam. Później był dołek i chyba każdy od tej serii zapomniał? Skupiamy się na każdym kolejnym meczu, wiemy, że najważniejsze spotkanie z przodu, będziemy myśleli nad każdym kolejnym spotkaniem, bo tak do tego musimy podchodzić, żeby zbudować pewność siebie. Dzisiaj to było trochę widać na boisku, że graliśmy bardziej konkretnie, aniżeli to wyglądało tydzień temu lub wcześniej.

Zwycięstwo z Treflem jest dla nas bardzo cenne

– dodaje drugi trener Jastrzębskiego Węgla, Leszek Dejewski.

Leszek Dejewski: Na pewno zespół z Gdańska przyjechał do nas, żeby ugrać jakieś punkty, bo ostatnie mecze wygrali. Wygrali z Mistrzem Polski, na pewno mieli ochotę, żeby tutaj coś ugrać. Ale my od kilku meczów zaczęliśmy dobrze grać, kontuzje już są poza nami, mam nadzieję, że swoje żeśmy przecierpieli w tym sezonie i myślę, że teraz tylko nasza forma pójdzie do góry. Bardzo ważny ten pierwszy set. Tak długo grany, ale widziałem pewność w naszym zespole, przełamywaliśmy ataki. To jest doświadczony zespół i to wyszło w tym secie.

Dzięki sobotniej wygranej Jastrzębski Węgiel umocnił się na pozycji wicelidera PlusLigi i traci już jeden punkt do prowadzącej w tabeli Asseco Resoivo Rzeszów. Jutro (31.01.) jastrzębianie zagrają mecz 1/4 Pucharu Polski, na wyjeździe zmierzą się z drugoligową CHKS (hakaes) Akrą Chełm. Zwycięzca awansuje do turnieju finałowego Pucharu Polski.

Jastrzębski Węgiel – Trefl Gdańsk 3:0 (37:35, 25:20, 25:20)

Jastrzębski Węgiel: Boyer, Toniutti, Gladyr, M’Baye, Fornal, Clevenot, Popiwczak (libero) oraz Hadrava, Tervaportti, Szymura

Trefl Gdańsk: Bołądź, Kampa, Urbanowicz, Niemiec, Martinez, Sawicki, Perry (libero) oraz Czerwiński, Nasevich, Droszyński

MVP: Trevor Clevenot