Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Justyna Pietrykowska 4. na świecie w trójboju siłowym

Facebook Twitter

Justyna Pietrykowska z Knurowa 4. na świecie w trójboju siłowym klasycznym. W poniedziałek (27.09.) późnym wieczorem na odbywających się zawodach w Halmstad w Szwecji 16-letnia zawodniczka klubu Eugen Knurów w kategorii wagowej do 69 kilogramów, poprawiła swój wynik z zeszłorocznych mistrzostw Polski, co dało jej wynik tuż za podium.

fot. FB/ Eugen Knurów

Połączyliśmy się Justyną po jej udanym występie:

Justyna Pietrykowska: To bardzo duże osiągniecie dla mnie, patrząc na to, jakie były osoby, które dużo wyciskały, robiły dużo w siadach, albo w martwym ciągu, bardzo wysoki poziom.(…)  Zwróciłam uwagę na Rosjanki i Rosjan, bo są najmocniejsi i najsilniejsi. Tyle rekordów świata pobili, że głowa mała. Największą konkurencją byli Rosjanie. Najtrudniejszy moment to siady, gdzie nie zrobiłam drugiego podejścia i martwiłam się tym, czy zrobię ostatnie, najważniejsze, ale zrobiłam. Więc było dobrze.

Z wyników Justyny zadowolona jest jej trenerka Katarzyna Dzieżok:

Katarzyna Dzieżok:  Justyna zakończyła turniej z totalem w trójboju 290 kg. Jest to wyższy wynik od zawodów polskich zeszłorocznych. Poprawiła przysiad i poprawiła najbardziej martwy ciąg, tam najwięcej kilogramów poszło do góry. Jestem z niej mega zadowolona.

 

Mistrzostwa Świata w trójboju siłowym w Szwecji potrwają do 3 października.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj