Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Twitter

 

Justyna Święty-Ersetic wyjątkowym kibicem Żorskiego Biegu Ulicznego

Facebook Twitter

Zawodnicy, a będzie ich prawie tysiąc, staną na starcie biegu głównego w niedzielę (14.10.) w samo południe. Do pokonania będą mieli dystans 10 kilometrów ulicami w centrum miasta.

Mówi Arkadiusz Stanula, dyrektor Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Żorach:

Udało nam się poprosić Panią Justynę Święty-Ersetic, żeby była tym gościem specjalnym. Mam nadzieję, że podobnie jak w roku ubiegłym i w poprzednich latach będzie możliwość uzyskania autografu, zrobienia zdjęcia. Na pewno będzie oklaskiwała wszystkich biegaczy.

Start i meta przy Hali Widowiskowo-Sportowej przy ulicy Folwareckiej. W tym roku będzie trochę nowości:

Po raz pierwszy wprowadzamy osoby, które będą dyktować tempo, tzw. place makerzy. Ktoś, kto będzie chciał próbować zrobić czas 40 minut w tym biegu, to taka osoba będzie prowadziła tą grupę. Tych osób będzie kilka – na 40, 45, 50 i 60 minut. Takie osoby z balonikami u góry będą prowadziły grupy walczące z czasem.

Wydarzeniem dla całych rodzin jest „Bieg po zdrowie” na dystansie 2,5 km – zgłosić swój udział będzie można w niedzielę (14.10.), start o godz. 11.00.

Wszystkim mieszańcom przypominamy o utrudnieniach w ruchu drogowym w związku z organizacją biegu. W godzinach od 10:45 do 14:00 wyłączona z ruchu zostanie cała trasa biegu, od 10:00 niemożliwy będzie także wjazd i wyjazd z parkingów przy ul. Folwareckiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj