Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Justyna Święty-Ersetic znów na czwartym miejscu

Facebook Twitter

Justyna Święty-Ersetic ponownie doceniona. Lekkoatletka z Raciborza zajęła wraz z koleżankami ze sztafety 4x400 metrów, czwarte miejsce w 85. Plebiscycie Przeglądu Sportowego na Najlepszego Sportowca Polski.

Nagrody wręczono podczas Gali Mistrzów Sportu. Co ciekawe biegaczka z Raciborza drugi rok z rządu zajęła w plebiscycie 4. miejsce, przed rokiem indywidualnie a teraz wraz z koleżankami ze sztafety. Głosujący nagrodzili „Aniołki Matusińskiego” za osiągnięcia w minionym roku, a tym najważniejszym było wicemistrzostwo świata wywalczone w stolicy Kataru.

Te dziewczyny to nie aniołki a diablice

– mówił z uśmiechem ich trener Aleksander Matusiński.

Mają charaktery, co widać. Wszystkie dziewczyny spisały się świetnie w Doha. Każda wywiązała się ze swoich ról. Natomiast było widać, jak Justyna Święty się zachowała na ostatniej zmianie, gdy biegła z Jamajką, która parę dni wcześniej zdobyła brązowy medal indywidualnie. Półtorej sekundy szybciej pobiegła od Justyny Święty. Natomiast w biegu sztafetowym Justyna ją ograła na końcówce. To właśnie pokazuje jakie te dziewczyny mają charaktery. One walczą do końca. Nigdy się nie poddają. Stając na bieżni czują, że są przynajmniej na równi z innymi, jak nie lepsze. To jest największym naszym atutem.

Aleksander Matusiński był, przypomnijmy, w październiku gościem specjalnym biegu ulicznego w Żorach. Opowiadał wtedy o swoich podopiecznych, jak mówił, aby osiągały takie rezultaty, musi być dla nich nie tylko trenerem, ale też psychologiem.

Myślę, że psychologia odgrywa tutaj najważniejsze znaczenie. Jest to zlepek osobowości, charakterów. Nie jest to łatwe w sytuacjach, kiedy jesteśmy trzy czy cztery tygodnie poza domem. Wracamy na tydzień do domu i znowu na trzy tygodnie wyjeżdżamy, więc balansujemy na takiej cienkiej granicy konfliktów. Jest to duży problem, żeby to wszystko podogrywać, żeby to była jedna drużyna, a nie każda zawodniczka ciągnęła w swoją stronę.

…to się póki co udaje i są efekty. W minionym roku „Aniołki Matusińskiego” zdobyły także złoto na Halowych Mistrzostwach Europy w Glasgow. Teraz mierzą w jedne cel – medal olimpijski.

Będziemy trzymali kciuki, olimpiada w tym roku w Tokio… A wracając do 85. Plebiscytu Przeglądu Sportowego, to Najlepszym Sportowcem Polski został wybrany aktualny indywidualny mistrz świata na żużlu, Bartosz Zmarzlik.

Najlepsi Sportowcy Polski 2019:

1. Bartosz Zmarzlik (żużel)
2. Robert Lewandowski (piłka nożna)
3. Paweł Fajdek (lekkoatleta, rzut młotem)
4. Iga Baumgart-Witan, Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka, Małgorzata Hołub-Kowalik, Justyna Święty-Ersetic, Anna Kiełbasińska (lekkoatletyka, sztafeta 4×400 metrów)
5. Dawid Kubacki (skoki narciarskie)
6. Kamil Stoch (skoki narciarskie)
7. Wilfredo Leon (siatkówka)
8. Piotr Lisek (lekkoatletyka, skok o tyczce)
9. Marcin Lewandowski (lekkoatletyka, biegi)
10. Mateusz Ponitka (koszykówka)

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj