Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jutro pierwszy dzwonek. W szkołach trwają ostatnie przygotowania

Facebook Twitter

Jutro pierwszy dzwonek. W szkołach trwają ostatnie przygotowania do nowego roku szkolnego. Ten rozpocznie się w trybie stacjonarnym. Powrót do tradycyjnej nauki to bardzo dobra wiadomość - mówi zdecydowana większość pedagogów.

Nie inaczej jest w Zespole Szkolno-Przedszkolnym nr 11 w Rybniku. Arkadiusz Żabka rozmawiał z dyrektor placówki:

Aleksandra Szymczak: Osobiście bardzo się cieszę, że dzieci wracają do trybu stacjonarnego i takie jest też odczucie nauczycieli. Wszyscy liczymy na to, że ten tryb potrwa cały rok i nie będzie zawieszeń czy hybrydy.  Nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu ucznia z nauczycielem. Faktem jest, że część uczniów wolała pracować w trybie zdalnym z różnych powodów. Mam nadzieję, że na początku września nauczyciele wrócą do wiadomości tych, które były przerobione w trakcie zdalnego nauczania, poświęcą czas na powtórzenie i sprawdzenie poziomu wiedzy i umiejętności. Nie w kontekście oceniania ale sprawdzenie nad czym trzeba popracować.

Aleksandra Szymczak

W większości szkół odbyły się już Rady Pedagogiczne, na których omówiono zasady, jak ma wyglądać nauka w rozpoczynającym się roku szkolnym:

Aleksandra Szymczak: Placówka jest przygotowana, mamy wszystkie zapewnione środki i oczekujemy na naszych uczniów. Chciałabym żeby w naszej szkole nadal obowiązywały maseczki w przestrzeni wspólnej, szczególnie w budynku głównym, gdzie uczą się klasy starsze. Natomiast jeżeli będzie taka wola rodzica, że nie będzie chciał, żeby dziecko miało tą maseczkę, to nie będę z nim dyskutowała, bo różne jest podejście. Z różnych powodów dzieci nie mogą tych maseczek nosić, bo to choroba czy astma.

Rodzic także kluczową rolę odegra w sprawie ewentualnego szczepienia w szkole. Taki punkt mobilny pojawi się w placówce jeżeli będzie zainteresowanie

– podkreśla dyrektor Szymczak:

Aleksandra Szymczak: Ze wstępnych ustaleń będziemy mieć punkt mobilny, jeżeli będzie zainteresowanie ze strony rodziców. Punkt mobilny pojawi się w mojej placówce dzięki współpracy z dyrektor z SP 10, ona zorganizowała ten punkt, który ma obsłużyć 3 placówki, jeżeli będziemy wiedzieć jaka jest ilość dzieci do szczepienia w tym okresie wyznaczonym przez ministerstwo. Teraz jest czas informacji, potem czas zbierania odpowiedniej dokumentacji i ten kolejny tydzień to mają być szczepienia.

Póki co, niespełna 30 procent uczniów powyżej 12 roku życia jest zaszczepiona. Zdecydowanie lepiej wyglądają statystyki wśród nauczycieli, tu aż 80 procent pedagogów mamy zaszczepionych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 25 lipca 2024