Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Juwenalia Rybnickie 2017

Facebook Twitter

Tradycja wśród studentów nie umiera, i tuż po majówce, w czwartek (4.05) stratują Juwenalia Rybnickie. W tym roku organizowane przez Uniwersytet Ekonomiczny.

Na początek jak zawsze studencki korowód:

juwe_1
– zapowiada Patrycja Habor z samorządu studenckiego. Korowód wyruszy w czwartek (4.05.) o 14.00 z terenu rybnickiego kampusu w stronę magistratu, by od prezydenta miasta odebrać klucze do bram i na czas trwania juwenaliów przejąć władzę w Rybniku. Piątek (5.05.) będzie dniem koncertów:

– wymienia Daria Jędrzejko, jedna z organizatorek Juwenaliów Rybnickich. Koncerty są darmowe, początek w piątek (5.05.) o 17.00.

PROGRAM

DZIEŃ I – CZWARTEK
4 MAJA

14:00 KOROWÓD STUDENCKI (ODEBRANIE KLUCZY DO BRAM MIASTA)

15:30 RYNEK
POKAZY FITNESS
ZDALNIE STEROWANE SAMOCHODY RC I DRONY
GRA TERENOWA DLA STUDENTÓW
PREZENTACJA NAJNOWSZEJ KOLEKCJI WIOSNA-LATO SKLEPU „MELLODY”

21:00 JUWENALIOWE STUDENT PARTY W PINK BOLWING & CLUB ORAZ STUDENCKI TURNIEJ BOWLINGOWY

DZIEŃ II – PIĄTEK
5 MAJA
AKADEMICKI KONCERT PLENEROWY

(Kampus ul. Rudzka 13)
17:00 Seattle Sound Project
18:30 Biegnij, Grubasie Biegnij!
20:00 Farben Lehre
21:30 donGURALesko

Seattle Sound Project – nowa odsłona utworów znanych zespołów, które swoje początki miały w mieście Seattle. Zespół charakteryzuje się aranżacją akustyczną zarówno największych hitów lat 90., jak i mniej znanych, lecz bardzo klimatycznych piosenek. Projekt nadaje nowego tchnienia i łączy pokolenia tak jak połączył członków grupy- bez względu na status materialny, wiek, dojrzałość.

Biegnij Grubasie, Biegnij! – czyli wybuchowa mieszanka funku, acoustic, indie, folku oraz polskich tekstów, które między innymi błyskotliwie opisują przeciętność codziennego życia. Koncerty Biegnij Grubasie, Biegnij! to wydarzenia pełne muzycznego luzu, przyjemnej atmosfery oraz nietypowego połączenia instrumentów.

Farben Lehre powstało we wrześniu 1986 roku. Od tamtego czasu ukazało się 11 płyt studyjnych oraz liczne kompilacje. Muzyka Farben Lehre jest energiczna, melodyjna, pełna radości grania i wolna od kompleksów. W latach: 1996, 2004, 2006 oraz 2013 płocka formacja z powodzeniem zaprezentowała się na Dużej Scenie  Przystanku Woodstock, dając koncerty dla kilkusettysięcznej widowni. Na rok 2016 płocka formacja przygotowała kilka niespodzianek z okazji 30-lecia istnienia zespołu. Wiosna i jesień stały pod znakiem klubowej trasy koncertowej, natomiast w okresie wakacyjnym Farben Lehre  pojawiło się na kilku znaczących polskich festiwalach, takich jak: Jarocin, Przystanek Woodstock, Pankowisko, Cieszanów, Czad Festiwal oraz Summerfall w Płocku. Równolegle ukazał się jubileuszowy, trzypłytowy album, zatytułowany „Trzy dekady”. W roku 2017 zespół pojedzie na serię koncertów klubowych, wśród których najciekawiej zapowiadają się te zagrane w konwencji akustycznej.

donGURALesko –  znany również jako Gural, a właściwie Piotr Górny. Rozpoczął karierę w 1995 roku. Jeden z najbardziej rozpoznawalnych i cenionych postaci na polskiej scenie hip-hop. Na swoim koncie ma już ponad 35 singli, do których zrealizowane zostały teledyski. Wiele z nich odnotowało milionową oglądalność na serwisie YouTube np. utwór Chcę Ci Dać (15.2 miliona wyświetleń). Współpracował z wykonawcami takimi jak: Tede, OSTR, Fokus czy też Kasia Klich. Jego trasy koncertowe obejmowały Polskę jak i Anglię czy Stany Zjednoczone. Niezależny portal muzyczny hop-hop.pl, pisze o donGURALesko, w następujący sposób: Gural składa teksty z finezją, nie trzyma się sztampowych reguł, czy tradycyjnych schematów, „Sieje rym jak zarazę, stosuje nieprzebraną liczbę porównań i określeń, napędzając nimi swoje teksty, a jako, że jest znakomitym raperem nie ma mowy o wykolejeniu z bitu i nie podołaniu tak poskładanym wersom.”

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj