Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już jutro Wodzisławska Noc Świętojańska. Tym razem w Parku Miejskim, już nie na Balatonie

Facebook Twitter

Wodzisławska Noc Świętojańska zmienia lokalizację. Już nie na Balatonie, a w Parku Miejskim w najbliższy piątek (24.06.) będą pleść wianki. Nie zabraknie wody i ognia: symboli tej nocy.

mat. prasowe

Nowa przestrzeń dała nam nowe możliwości

– zapewnia Anna Szweda-Piguła, dyrektor Centrum Rozwoju Miasta w wodzisławskim magistracie:

Anna Szweda-Piguła: Coś co z pewnością zachwyci, zwłaszcza wizualnie, dźwiękowo uczestników tej imprezy, to udział Kokoszyczanek i Vladislavii. Wyobraźcie sobie państwo już dzisiaj scenerię, gdzie jest woda, ogień, drzewa i przepiękne dziewczyny, w pięknych strojach, robiące oprawę wizualną i dźwiękową. To będzie jeden z głównych punktów naszego programu, który odbędzie się nad brzegiem stawu, na scenie, którą buduje nam natura, czyli na zielonej trawie. To będzie coś, czego dawno nie widziano w mieście albo niektóre pokolenia jeszcze nie miały okazji zobaczyć.

Nie zabraknie atrakcji dla całych rodzin:

Anna Szweda-Piguła: Mamy fantastyczną Ciocię Klocię, która tematyczne atrakcje dla maluszków przygotowuje – warsztaty florystyczne, ceramiczne, sadzenie kwiatów i warsztaty ogrodnicze, warsztaty młotkowania itd. (…) Wracamy do warsztatów bębniarskich, one zawsze przyciągały ludzi. (…) Nie może zabraknąć też warsztatów z plecenia wianków.

Będzie Teatr Ognia i koncert zespołu Chwila Nieuwagi:

Anna Szweda-Piguła: Zapraszamy do możliwości popływania łódką po stawie miejskim, po 3 maja wiemy, że cieszyło się to niesamowitą popularnością. (…) Będziemy mieli dwie łódki. (…) Będzie można też wziąć udział w konkursach, w tradycyjnym szukaniu kwiatu paproci, choć w innej formie niż na Balatonie, bo teren zobowiązuje. Będzie można coś zjeść dobrego, posiedzieć na trawie w wersji piknikowej, spędzić fantastycznie czas. Szykuje się przepiękny wieczór, gorąco, gorąco zapraszamy!

Początek V Wodzisławskiej Nocy Świętojańskiej o godz. 17.00.

mat. prasowe

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023