Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już nie pełniący obowiązki, a prezes zarządu. Ciąg dalszy rządów Daniela Ozona w Jastrzębskiej Spółce Węglowej

Facebook Twitter

Wczoraj (29.11.) Rada Nadzorcza spółki podjęła uchwałę o powołaniu go na stanowisko prezesa zarządu IX kadencji.

Obowiązki prezesa pełnił od marca, to za jego rządów między innymi Jastrzębska Spółka Węglowa nieodpłatnie przekazała KWK Krupiński do Spółki Restrukturyzacji Kopalń, protestowali pracownicy, uważając, że ta jedna z najmłodszych kopalń na Śląsku, powinna dalej wydobywać węgiel.

Daniel Ozon jest absolwentem Szkoły Głównej Handlowej, studiował na Wydziale Prawa Uniwersytetu Warszawskiego. Specjalista z zakresu doradztwa finansowego dla przedsiębiorstw, bankowości (inwestycyjnej i korporacyjnej), fuzji, przejęć, restrukturyzacji finansowania, zarządzania wzrostem wartości. Od 2014 roku współpracuje z EDF Trading London w zakresie doradztwa przy pozyskiwaniu transakcji w zakresie handlu prądem, gazem na rynku polskim oraz na rynkach Europy Środkowej. Od 2011 roku partner w Funduszu Carlson Private Equity Ltd. Od 2010 roku jest współwłaścicielem domu brokerskiego Ventus Asset Management S.A. posiadającego pełną licencję KNF. W latach 2008-2011 współpracował z Experior Partner. W latach 2006-2008 był związany z JSW, w której pełnił funkcję Zastępcy Prezesa Zarządu, Dyrektora Biura Nadzoru Właścicielskiego i Strategii Kapitałowej. Koordynował wówczas m.in. projekt fuzji kopalni Budryk z JSW oraz prace nad strategią rozwoju JSW. W latach 2004-2006 współpracował z BBK Polska na stanowisku dyrektora. W latach 1999 – 2004 był zatrudniony w Banku Handlowym Citibank, gdzie kierował Działem Restrukturyzacji oraz Działem Finansów Handlowych.

Nowy prezes JSW od 4 sierpnia 2016 roku był członkiem Rady Nadzorczej JSW. Rezygnację z członkostwa w Radzie Nadzorczej Spółki, w której pełnił funkcji Przewodniczącego, złożył 29 listopada 2017 r.

Podobne tematy

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 grudnia 2021