Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już niebawem Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych w Spodku

Facebook Twitter

Katowicki Spodek kolejny raz zamieni się w wielką szachową arenę. W przyszły weekend (16-18.12.) odbędą się tam Mistrzostwa Europy w szachach szybkich i błyskawicznych. O tytuły walczyło będzie bliski tysiąc szachistów i szachistek ze starego kontynentu.

Fot. Paweł Skraba

Jak zwykle w trakcie imprezy, obok największych gwiazd polskich i europejskich szachów, wystąpią setki osób, które amatorsko grają w szachy. Niektórzy z nich będą nawet mieli okazję, by zagrać z arcymistrzami – zapewniają organizatorzy. Tym razem osobno będzie prowadzona klasyfikacja kobiet i mężczyzn.

Mistrzostwa Europy kobiet miały się odbyć w Kijowie, ale z wiadomych przyczyn nie mogą tam zostać rozegrane, dlatego podjęto decyzję o przeniesieniu ich do Spodka. Tym samy do Katowic przyjadą m.in. trzy byłe mistrzynie świata Antoaneta Stefanowa, Aleksandra Kostieniuk i Anna Uszenina, a także legendarna szwedzka szachistka Pia Cramling, wieloletnia liderka światowych list. Na najlepszych zawodników czekać będą oprócz medali, także nagrody finansowe.

Rywalizacja w mistrzostwach Europy w szachach błyskawicznych odbędzie się w piątek, 16 grudnia – pierwszą rundę zaplanowano na godzinę 10.00, a ostatnią, jedenastą na 18.45. Z kolei w sobotę i niedzielę zawodnicy grać będą w mistrzostwach Europy w szachach szybkich – w sobotę od godziny 9.30 do 19.00 i w niedzielę od 10.00 do 17.30. Patronat nad wydarzeniem objęło Radio 90.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 28 marca 2023