Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Święto Trzech Braci w Cieszynie! Bawimy się już w ten weekend (15-17.06.)

Facebook Twitter

50 metrowy strudel, Lady Pank, Grzegorz Hyży, Łąkiłan, Irek Dudek oraz after party z Gromee w Browarze Zamkowym - to tegoroczne atrakcje. Tradycyjnie świętowanie zaczyna się od spotkania mieszkańców i władz na granicznym Moście Przyjaźni, tam będzie okazja do zjedzenia 50-metrowego strudla.

Następnie na rynku w Czeskim Cieszynie inauguracja święta i legenda o założeniu miasta przygotowana przez aktorów tamtejszej sceny. Co dokładnie w programie? Mówi Adam Cieślar z Domu Narodowego w Cieszynie:

Największe, chyba najbardziej oczekiwane przez przeciętnego mieszkańca nad olzańskiego grodu, po jednej i po drugiej stronie Olzy. Sypnął nam tutaj gwiazdozbiór dosyć mocno w tym roku. Zespół Łąkiłan, Grzegorz Hyży. W sobotę z kolei Irek Dudek i jego projekt Shakin’ Dudi doskonale znany, 100% na żywo, 100% żywiołowości i dobrego bluesowo-rockowego grania. Wieczorem gwiazda na którą Cieszyniacy czekają, myślę, że nie tylko Cieszyniacy. Nosowska! A w niedzielę mega gwiazda polskiej muzyki, każda piosenka w zasadzie jest przebojem, która wybrzmi na rynku, zespół Lady Pank.

Prócz gwiazd, sporo także artystów z regionu, nowością tegorocznego Święta Trzech Braci będzie after party w piwnicy Browaru Zamkowego – dodaje Adam Cieślar:

Chcemy Państwa zaprosić po zakończeniu imprez na rynku, czyli w okolicach godz. 23:00 do sali browaru zamkowego, piwnicy browaru dokładnie, gdzie zagrają DJ’e. W piątek będzie mega gwiazda, w prawdzie nie przyniósł nam chluby na Eurowizji jego występ, natomiast to wcale nie zmienia, że Gromee jest topowym artystą jeśli chodzi o muzykę klubową i zagra swoje największe hity z pierwszej debiutanckiej płyty. A w sobotę w dwóch odsłonach nasz kolega w kartonie – Chwytak, zagra krótki koncert, a później ściągnie karton z głowy i jako DJ Drive zagra klasyki klubowe z płyt winylowych.

Cały program znajdziecie TUTAJ.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj