Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już po nad 33 miliony złotych straty po nawałnicach. A liczenie wciąż trwa

Facebook Twitter

Straty po nawałnicach już wstępnie oszacowano na 33 milionów złotych. I mowa tutaj wyłącznie o stratach na mieniu komunalnym - mostach, drogach, budynkach użyteczności publicznej.

straty po nawałnicach

Straty po nawałnicach wciąż są szacowane

Już prawie 33 miliony złotych wynoszą straty po nawałnicach, jakie w czerwcu przeszły nad województwem śląskim. Mowa o ulewnych deszczach jakie nawiedziły Bielsko i ziemię cieszyńską oraz o nawałnicach, które w połowie miesiąca spustoszyły powiat rybnicki i wodzisławski, raciborski.

To wyliczenia dotyczące tylko i wyłącznie mienia komunalnego – czyli dróg, mostów, szkół i przedszkoli. Do tej pory do śląskiego urzędu wojewódzkiego wpłynęło 5 protokołów dotyczących strat, kwota 33 milionów nie jest więc kwotą ostateczną, a w kilku gminach liczenie jeszcze trwa.

Jak dowiedziało się Radio 90 do tej pory wypłacono łącznie 317 tysięcy zł na zasiłki doraźne dla mieszkańców pięciu powiatów. Najwięcej z tej puli otrzymali mieszkańcy powiatu wodzisławskiego – to kwota 90 tysięcy złotych. 79,5 tysiąca złotych wypłacono w powiecie cieszyńskim, a 56 tysięcy to zasiłki dla mieszkańców powiatu rybnickiego.
Najwięcej zasiłków wypłacono dotąd w związku z nawałnicami z 19 czerwca, kiedy to nawałnice spustoszyły gminę Lyski – miejscowości Pstrążna i Dzimierz, a także powiat wodzisławski.

Alicja Waliszewska, rzeczniczka wojewody śląskiego informuje, że na chwilę obecną głównie zostały złożone wnioski o tzw. pomoc doraźną. Ponadto złożono jeden wniosek o pomoc na remont/odbudowę budynku mieszkalnego.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 15 lipca 2024