Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już po raz trzeci biathloniści gościli w Żorach [FOTO, WIDEO]

Facebook Twitter

W tamtejszym Parku Cegielnia odbyła się impreza z cyklu "Biathlon dla każdego". Na starcie letniej odmiany biathlonu stanęło blisko 200 zawodników i zawodniczek, głównie z południowej Polski. Rywalizowali w różnych kategoriach wiekowych.

Staramy się popularyzować naszą dyscyplinę sportu – mówiła Radiu 90 prezes Polskiego Związku Biathlonu, Dagmara Gerasimuk:

Zadowoleni z imprezy byli także organizatorzy. Mówi Małgorzata Więcław z żorskiego MOSiR-u:

Utytułowane małżeństwo biathlonowe, reprezentanci Polski, brązowi medaliści Mistrzostw Europy w biegu mieszanym Krystyna i Grzegorz Guzikowie z podziwem patrzyli zwłaszcza na najmłodszych uczestników imprezy:

W najmłodszych kategoriach na starcie stanęli zarówno amatorzy, jak i ci którzy na co dzień trenują biegi czy biathlon:

Dodajmy, że uczestnicy imprezy strzelali z karabinów laserowych. Rywalizacja w starszych kategoriach także była zacięta:

Na starcie żorskiej imprezy stanęli nie tylko młodzi adepci biathlonu, ale co ciekawe także ich szkoleniowcy. Mówi ucząca na co dzień biegów narciarskich w Marklowicach, oraz biathlonu w SP 10 w Wodzisławiu, Weronika Kocoń:

Dodajmy, że „Biathlon dla każdego” zagości w tym roku także w Wodzisławiu i Rybniku. Na imprezie w Żorach był nasz reporter, Robert Krzyżaniak.

 

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj