Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już w sobotę piąty Rybnicki Dzień Wcześniaka

Facebook Twitter

Będzie tort i będą świeczki. W sobotę (5.11.) piąty, jubileuszowy Rybnicki Dzień Wcześniaka. Mali wojownicy i ich rodzice spotkają się w budynku Politechniki Śląskiej przy ulicy Kościuszki.

fot.congerdesign/ pixabay.com

Od godziny 10.00 sporo atrakcji i ważnych spotkań ze specjalistami.

Marta Leśniak: Dr Józef Danek ordynator oddziału intensywnej terapii dziecięcej z Jastrzębia-Zdroju. Będą również specjaliści on-line. W tym roku również po raz pierwszy będziemy mieć streaming z panelu z naszymi specjalistami. Położna, doradcy laktacyjni będą mieli swoją część wykładową, ale również będą do dyspozycji rodziców.

zapowiada Marta Leśniak ze Stowarzyszenia „Za Wcześnie”, organizator Rybnickiego Dnia Wcześniaka. W tym roku wydarzenie ma też swoją naukową odsłonę, dzięki zaangażowaniu Politechniki:

Marta Leśniak: Są z nami prodziekan dr hab. Damian Gąsiorek oraz pan dr Dominik Ledwoń, będą mówili o tym, jak może wyglądać przyszłość wcześniactwa w Polsce. Dla dzieci mamy przygotowane mnóstwo atrakcji włącznie z dmuchańcem, który będzie znajdował się w środku budynku. Będą słodkie przekąski, będziemy świętować na wysokim poziomie.

Będą też gry i zabawy z animatorem, malowanie twarzy, bańki mydlane i zabawy z klaunem, nie zabraknie również tradycyjnej już części – #MotoWcześniak, więc przyjadą samochody rajdowe. W czasie wydarzenia będzie można też zarejestrować się w bazie potencjalnych dawców szpiku. Udział we wszystkich atrakcjach jest darmowy.

HARMONOGRAM 5 RYBNICKIEGO DNIA WCZEŚNIAKA

SALA WYKŁADOWA:

10:00 – Powitanie uczestników
10:15 – wykład „Pomoc laktacyjna” – mgr Katarzyna Zach, położna – kim jest doradca laktacyjny, problemy w karmieniu piersią i butelką
11:00 – wykład „Kamienie milowe w rozwoju dziecka do 12 miesiąca życia” – mgr Magdalena Siwoń, fizjoterapeuta
14:00 – wykład „Narzędzia wspomagania diagnostyki niemowląt” – dr. inż. Daniel Ledwoń – asystent na wydziale inżynierii biomedycznej/katedra informatyki medycznej i sztucznej inteligencji
14:45 – wykład „Rodzicielstwo bliskości” – mgr Jagoda Giemzowska położna,
15:30 – wykład „Łóżeczka dziecięce” – dr. hab. inż. Damian Gąsiorek, prof. PŚ, prodziekan Wydziału Mechaniczno-Technologicznego Politechniki Śląskiej

AULA POLITECHNIKI ŚLĄSKIEJ:

12:00 – uroczyste powitanie z udziałem Prezydenta Miasta Piotra Kuczery oraz dyrektora CKU dr. hab. Zygmunta Łukaszczyka, prof. PŚ
ok. 12:15 – panel dyskusyjny „Wcześniak i co dalej?” z udziałem specjalistów oraz zaproszonych gości (dostępne również online, szczegóły wkrótce)
13:30 i 16.30 – występy Magdaleny Wydriński (z gośćmi)

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 6 lutego 2023