Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Już wszystko jasne. Poznaliśmy kolejnych laureatów nagrody Czarny Diament

Facebook Twitter

Już wszystko jasne. Poznaliśmy kolejnych laureatów nagrody Czarny Diament. Nagroda jest przyznawana od 1999 roku przez Izbę Przemysłowo-Handlową Rybnickiego Okręgu Przemysłowego. Trafia w ręce najlepszych przedsiębiorców i instytucji oraz wybitnych osobistości, najbardziej zasłużonych dla regionu.

W tym roku w kategorii przedsiębiorstwa wyróżniono sześć firm w tym trzy z terenu Rybnika i jedną z Jastrzębia-Zdroju. Czym kierowała się kapituła nagrody przyznając wyróżnienia? Mówi jej przewodniczący, prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik:

W kategorii instytucja nagroda trafi do Powiatowego Urzędu Pracy w Rybniku i jej dyrektor Anny Michalczyk. Mówi prezes Izby Przemysłowo-Handlowej Rybnickiego Okręgu Przemysłowego, Andrzej Żylak:

Dodajmy, że nagroda Specjalna Czarny Diament trafi do dwóch osób – to profesor Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach dr nauk prawnych i doktor habilitowany nauk ekonomicznych, Jan Wojtyła oraz co ciekawe, przedstawiciel Instytutu Badawczego Węgla w Chinach profesor Qu Xian Chao:

Już poza konkursem, w tym roku po raz pierwszy wręczona zostanie nagroda specjalna „Diament w diamencie”. Otrzyma ją prezes Regionalnej Izby Gospodarczej w Katowicach, Tadeusz Donocik. Dodajmy, że uroczyste wręczenie Nagród „Czarny Diament” odbędzie się z niespełna miesiąc, 18 listopada w Teatrze Ziemi Rybnickiej.

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj

Jak mija dzień? Sprawdź najważniejsze wiadomości z 8 marca 2021