JW- Indykpol AZS Olsztyn 3:2. Jastrzębianie odetchnęli z ulgą

Siatkarze Jastrzębskiego Węgla odnieśli 15. zwycięstwo w sezonie. W sobotę (23.01.) pokonali we własnej hali Indykpol AZS Olsztyn 3:2. Mecz zaczęli jednak źle.

Dwa pierwsze sety wygrali goście, do 21 i 20. „Pomarańczowi” nie złożyli jednak broni, w trzeciej zaciętej partii spotkania zwyciężyli na przewagi 27:25, także w czwartej walczyli do samego końca, ostatecznie wygrali 26:24. W tie-breaku gospodarze dominowali już na boisku, wygrali pewnie 15:9 i dopisali do swojego konta dwa punkty.

Po meczu mógł odetchnąć libero zespołu z Jastrzębia, Jakub Popiwczak:

Zdecydowanie bardzo ciężki mecz, przez pierwsze trzy sety walczyliśmy z zespołem z Olsztyna, ale walczyliśmy przede wszystkim ze sobą, bo ta nasza gra kompletnie się nie kleiła. Jesteśmy teraz w takim momencie, że zagraliśmy kilka gorszych spotkań, przegraliśmy kilka meczów, zmiana trenera też nie jest czymś naturalnym, bo to przewraca pewne rzeczy do góry nagami. To dziś było widać na boisku, ale ja się cieszę, że się otrząsnęliśmy, że trzeci set udało się przepchnąć na naszą stronę, czwarty znowu przegrywaliśmy wysoko, znowu udało się powrócić…Tie-break to był pokaz jak Jastrzębski Węgiel potrafi grać w siatkówkę, jeżeli wierzy w to co robi i na spokojnie robi swoje.

Po tym jak klub zwolnił pierwszego trenera Luka Reynoldsa, w sobotnim (23.01.) meczu, zespół poprowadził drugi szkoleniowiec, Leszek Dejewski:

Ciężki ligowy mecz, myśleliśmy, że zagramy lepiej (…).

Od poniedziałku zespół obejmie już nowy szkoleniowiec, Włoch Andrea Gardini. Już pod jego wodzą w przyszłą sobotę (30.01.) Jastrzębski Węgiel zagra na wyjeździe z GKS-em Katowice.

Jastrzębski Węgiel – Indykpol AZS Olsztyn 3:2 (21:25, 20:25, 27:25, 26:24, 15:9)

Jastrzębski Węgiel: Bucki, Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Tervaportti, Gierżot, Louati, Kosok, Szalacha

Indykpol AZS Olsztyn: Schulz, Stępień, Teriomenko, Poręba, Żaliński, Andringa, Gruszczyński (libero) oraz Woch, Schott

MVP: Jurij Gladyr.