Jastrzębski Węgiel wygrał z Treflem Gdańsk

Niepokonany jest nadal w tym sezonie zespół Jastrzębskiego Węgla. Wczoraj (02.11.) jastrzębianie wygrali kolejny ligowy mecz.

Tym razem pokonali na wyjeździe Trefla Gdańsk 3:0. W pierwszym secie „pomarańczowi” wysoko prowadzili, ale w końcówce seta rywale dogonili jastrzębian. Ostatecznie tę partię wygrali wicemistrzowie Polski 25:23, którzy w dwóch kolejnych dominowali już na boisku. zwyciężając ją do 17 i 14. Najlepszym zawodnikiem spotkania został wybrany francuski rozgrywający Jastrzębskiego Węgla, Benjamin Toniutti.

Jastrzębski Węgiel jest na czele tabeli PlusLigi. Ma 21 punktów i o punkt wyprzedza drugą Asseco Resovię Rzeszów. To właśnie z tym zespołem jastrzębianie zagrają w sobotę (05.11.) we własnej hali. Mecz na szczycie, lidera z wiceliderem zaplanowano na godzinę 14:45.

MVP meczu: Benjamin Toniutti.

Trefl Gdańsk – Jastrzębski Węgiel 0:3 (23:25, 17:25, 14:25)

Trefl Gdańsk: Nasevich, Kampa, Urbanowicz, Niemiec, Czerwiński, Sawicki, Perry (libero)

Jastrzębski Węgiel: Hadrava, Toniutti, Gladyr, Wiśniewski, Szymura, Fornal, Popiwczak (libero) oraz Boyer, Tervaportti, Macyra, Granieczny (libero)