Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębski Węgiel zaczął od zwycięstwa. Grają na piasku

Facebook Twitter

Od zwycięstwa rozpoczęli udział w turnieju PreZero Grand Prix w Krakowie siatkarze Jastrzębskiego Węgla. W rywalizacji na piasku jastrzębianie, którzy bronią wywalczonego przed rokiem trofeum, pokonali MKS Ślepsk Malow Suwałki 2:0, wykrywając sety do 19 i 21.

Rafał Szymura/fot. Jastrzębski Węgiel

Po nieco nerwowym początku pojedynku, pomarańczowi szybko opanowali emocje i wrócili do swojej dobrej gry. W zespole zagrał azerskim rozgrywający zawodnikiem Turalem Hasanlim. Najskuteczniejszym zawodnikiem zespołu z Jastrzębia był w meczu Rafał Szymura.

Rafał Szymura: Na pewno fajne przetarcie. Pierwszy mecz zawsze jest trudny w turnieju, także mamy go już za sobą, wygrany. Zawsze ławka robi robotę, dzisiaj się udało, brawa dla naszego przyjaciela z Azerbejdżanu. Czasami takie mecze się zdarzają, że wchodzi nowy zawodnik i odmienia się gra. My po prostu trochę słabiej zaczęliśmy dzisiaj i czasami tak jest. Robiliśmy swoje, doprowadziliśmy do zwycięstwa. Zobaczymy jutro co będzie.

Ze zwycięstwa cieszył się także prowadzący drużynę na turnieju, trener Leszek Dejewski:

Leszek Dejewski: Wygraliśmy pierwszy mecz, podtrzymaliśmy dobrą passę z tamtego roku. Tytuł na pewno zobowiązuje, żebyśmy się pokazali z dobrej strony. Cieszy to, że mimo braku wielkich zawodników, mówię o wzroście, bo sercem i duchem jesteśmy na pewno bardzo mocni, udało się wygrać z chłopakami, gdzie zawodnicy na pewno przewyższali nas wzrostowo. Natomiast my byliśmy lepsi w innych elementach i z tego trzeba się cieszyć.

Jutro (6.08.) Jastrzębski Węgiel zmierzy się w drugim spotkaniu turnieju z Asseco Resovią Rzeszów (pocz. 9.00).

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj