Radio 90 logo

MUZYKA WYBRANA DLA CIEBIE • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Rusza budowa ronda przy Ranoszka

Facebook Twitter

Rusza przebudowa kolejnego ronda w Jastrzębiu-Zdroju. Od poniedziałku (16.08.) zostanie zmieniona organizacja ruchu na ulicy Ranoszka. Za kilka dni rozpoczną się prace na skrzyżowaniu tej ulicy z Armii Krajowej i Wiejską.

Fot. jastrzebie.pl

Od godziny 9.00 wprowadzone zostaną zmiany w ruchu w tym miejscu. Ulica Armii Krajowej na odcinku od ulicy Ranoszka do mostu nad Szotkówką zostanie całkowicie zamknięta. Wyznaczono objazdy. Rondo powstanie w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. Finalnie lica Wiejska otrzyma nowy przebieg, przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową.

Objazd będzie prowadził ulicami: Ranoszka, Wyzwolenia i Kasztanową.

Rondo powstanie w miejscu 6-wlotowego skrzyżowania. W wyniku przebudowy ulica Wiejska otrzyma nowy przebieg od ulicy Ranoszka do Kolejowej. Przebudowane zostaną też dwa inne skrzyżowania: z ulicami Wyszyńskiego i Kolejową.

Wykonane zostaną również chodniki, oświetlenie i odwodnienia. Powstaną również dwie zatoczki autobusowe. Miasto zdobyło na tę inwestycję 6 milionów złotych dofinansowania z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj