Radio 90 logo

Gramy od 25 lat • Cieszyn 95.2 fm • Rybnik 90 fm Słuchaj Online Facebook YouTube Instagram

Jastrzębie-Zdrój: Miasto doczeka się deptaka z prawdziwego zdarzenia. W przyszłym tygodniu ruszają prace

Facebook Twitter

Jastrzębie-Zdrój doczeka się deptaka z prawdziwego zdarzenia. W przyszłym tygodniu ruszają prace związane z przebudową ulicy 1 Maja. W sąsiedztwie Parku Zdrojowego powstaną fontanna, leżaki parkowe, nowoczesne drewniane ławki i zielona, przyjazna przestrzeń.

fot. jastrzebie.pl

Tym samym rewitalizacja dzielnicy Zdrój wkracza w kolejne etap, bo wyremontowane zostały już główne parkowe place i najważniejsze zabytki. Jak zapewniają w magistracie powstanie kolejne miejsce przyjazne mieszkańcom, turystom i małej gastronomii. Po rewitalizacji w sąsiedztwie parku będą mogli poruszać się jedynie piesi i rowerzyści. Rewitalizacja tej części miasta ma kosztować blisko 26 mln złotych.

Ulica 1 Maja wkrótce zupełnie zmieni swoje oblicze – dla Was: mieszkańców i przedsiębiorców, ale też dla wszystkich jastrzębian. Ulica, która już teraz jest jedną z najchętniej odwiedzanych w naszym mieście stanie się jeszcze piękniejszą, przyjazną przestrzenią. Jestem przekonana, że ulica 1 Maja zasługuje na tę zmianę. Zasługują na nią też jastrzębianie. Tworzenie warunków dla rozwoju małych i średnich przedsiębiorstw w sektorze okołoturystycznym jest jednym z najważniejszych założeń strategii rozwoju miasta

– powiedziała prezydent Anna Hetman.

Ulica 1 Maja zacznie tętnić życiem

Zanim jednak do tego dojdzie, czekają miasto poważne zmiany. Przekształcenie 1 Maja wiąże się nie tylko ze zmianą organizacji ruchu i postawieniem obiektów małej architektury – to gruntowna i wieloaspektowa przebudowa. W jej ramach wymienione zostaną wszystkie instalacje biegnące w ciągu tej ulicy (w tym wodna, gazowa, kanalizacyjna), co decyduje o niezwykle szerokim zakresie prac budowlanych, jakie będą tam prowadzone.

fot. jastrzebie.pl

Czytaj także:

Najnowsze

R E K L A M A

Polecamy dzisiaj